7 Vynikajúce metódy, ako vidieť modré hory

s beryl-blue hae eukalyptových lesov, ohraničujúca krajina národného parku Blue Mountains sa šíri prakticky 2 700 km². Tu je presne to, ako sa pozrieť na toto množstvo prírodného kúzla iba 90 minút západne od Sydney.

Čo by mal guvernér Phillip a CO uveriť, keď sa v 80. rokoch 20. storočia pozerali na strihy stromov eukalyptu, ako aj na to, aby sa týčili plus plus 1000 metrov plus? Verím, že slovo, ktoré použili, bolo „nepriechodné“.

Cook ani nerozumel, čo si urobiť z modrých hôr. V skutočnosti to nebolo až do roku 1813, že by sa ktorýkoľvek typ bieleho chlapca, s fantastickým úsilím, podarilo žiariť chodník.

Malo by byť také skľučujúce, aby zistili, že pôvodné národy ako Gundungurra, Dharug, ako aj Wiradjuri, žili v dolinách, ako aj vrcholy Colomatty – skutočného názvu Blue Mountains – po celé storočia.

V dnešnej dobe návštevníci obdivujú úžasné výhľady v regióne pre jeho zmysel pre vznešenosť, ako aj mierky, než aby to videli ako prekážku.

Tu je našich 7 najlepších metód, ako vidieť to najlepšie, čo ponúka národný park Blue Mountains.

1. Echo Point

Ľahko najlepším výhodným bodom, aby ste videli najvýznamnejšiu kartu remízy Blue Mountains – The Three Sisters Rock Formation.

Miestna domorodá legenda hovorí, že tieto skaly boli, keď tri sestry, ktoré upútali pozornosť troch súrodencov susedného kmeňa. Súrodenci sa ich pokúsili uniesť, takže ich chránil čarodejník, ktorý ich zmenil na kameň.

Naznačil, že ich otočí späť, keď to bolo opäť bez rizika, bol však zabitý a tak tam stál dodnes, Meenhi, Wimlah a Gunnedoo-tri sestry.

2. Obrovské schodisko

Okolo základne troch sestier je jednou z oveľa výraznejších kríkov, ktoré môžete hrať v horách. Je to ľahko stredná prechádzka a trvá iba asi 1 ½ hodiny.

Ak sa chcete dostať späť z doliny údolia, môžete si vziať krásny železničný spôsob lakomý, alebo vyliezť späť po schodoch Furber, ako si želáte.

3. Krásna svetská obloha

Toto vozidlo káblovej televízie prechádza federálnou rokom Pass Ravine z Krásneho svetového ústredia, aby vás zaviedlo na vynikajúci výhľad na útes.

Od 270 metrov je váš výhľad z najväčšieho austrálskeho vozidla káblovej televízie úžasný. V strede vozidla má sklenené spodné podlahu, ktoré môžete vidieť všetku metódu až po údolie pri nohách.

4. Krásna káblová dráha krásnej sveta

Toto vozidlo káblovej televízie prechádza z údolia podlahy späť, rovnako ako krásne svetové centrum. Je to najvýznamnejšie vozidlo káblového televízie v Austrálii, ktoré drží až 84 ľudí. Ak sa pozriete na fotografiu vyššie, môžete vidieť iba automobil s káblovou televíziou!

360-stupňové výhľady z tohto vozidla mimo lesov údolia Jamison sú ohromujúce.

5. Krásna na svetovej pohrebkovej železnici

Určite nie pre slabých srdečných, tento vlak-posledná pracovná pozostatok uhoľných baní, ktoré tu bežali 130 rokov späť-vedie na strmej dráhe až po spodok escarpmentu.

Pri 52 stupňoch je to najstrmšia železnica na svete, takže výhľady z kočiara sú vlastne so systémom strešného systému – hovorím vám vďaka vám!

6. Krásny svetový bežný chodník

2,4 km promenáda vás vedie okolo veľkolepého baldachýnu lesa v horskom údolí a je ideálny pre odvíjajúcu sa prechádzku.

Cesta je zvýšená tak, aby minimalizovala jej vplyv na regionálne prostredie, ako aj vás učí trochu o tom, čo môžete vidieť, ako aj o tom, čo sa táto časť Blue Mountains používa na deň.

7. Bush prechádzky

Národný park Blue Mountains pokrýva plochu viac ako 2 600 km2 s mnohými vynikajúcimi prechádzkami z kríkov. Prechádzky odrody od hodinovej prechádzky do štyroch dní vonku v divočine.

Tu je rýchly zoznam niekoľkých prechádzok s mapami PDF, ako aj smermi. V opačnom prípade má Katoomba Yha oveľa komplexnejšie poznámky o bushwalks, ako aj Informačné centrum pre návštevníkov Blue Mountains.

Bonus:

Ak nemáte náladu na to, aby ste sa dostali bližšie, ako aj osobné alebo ak je počasie trochu riskantné, stále existuje veľa vnútorných možností, ktoré môžete potešiť z úchvatných výhľadov, ako aj okolo modrých hôr.

Moja nová preferovaná metóda „nakupovanie okien“ Blue Mountains je z pohodlia Hydro Majestic, hotela, ako aj kúpeľov Health Spa s majestátnym sedadlom, ktorý sa pozerá dolu nad údolím Megalong. Robí vynikajúci vysoký čaj, ktorý veľmi odporúčame.

Pozrite sa na naše hodnotenie hydro majestátneho, ako aj vysokých čajov, ktoré tam robia.

Prípadne vyskúšajte hotel Echoes Shop, ako aj reštauráciu. Jedlo, ktoré tam robia, je senzačné. Mali sme tu večeru, čo bolo úžasné, avšak kvôli nedostatku slnka sme nemohli vidieť veľa názorov.

Nasledujúci deň sme sa však vrátili, rovnako ako sme boli odmenení vynikajúcou scenériou.

Boli ste v Blue Mountains? Máte akýkoľvek typ návrhov on, kde sa rozhodnúť pre fantastický výhľad? Povedzte nám v komentároch!

Išli sme do Blue Mountains Beautiful World ako hostia destinácie NSW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *