Asia Jaunt: (počiatočná) itinerár

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Keď som oznámil svoj plán stráviť sedem mesiacov v juhovýchodnej Ázii, väčšina ľudí sa pýtala, prečo by som tam chcel tráviť toľko času. Úprimne povedané, v juhovýchodnej Ázii je toho veľa, čo by som mohol vidieť roky!

Tu sú regióny, ktoré dúfam, že navštívim ázijský jaunt:

Časť I: Bangkok

Obrázok: Rene Erhardt

Pravdepodobne zostanem v Bangkoku asi týždeň po príchode, prispôsobím sa novým rytmom a užívam si mesto.

Časť II: Severné Thajsko

Obrázok: FullMoon@Midnight

Mám v pláne stráviť deň v starovekom hlavnom meste Ayuthaya, potom navštíviť severné thajské mesto Chiang Mai (na obrázku vyššie počas festivalu Yi Peng), kde dúfam, že sa stretnem s niektorými blogermi cestovného ruchu! Použitím Chiang Mai ako základne by som sa rád pustil do menších miest, ako je Pai, možno Mae Hong Son a Chiang Rai.

Časť III: Northern Laos

Obrázok: Joffley

Som veľmi nadšený z Laosu. Aj keď pravdepodobne zrušujem zážitok z gibbonu v provincii Bokeo, mohol by som urobiť nejaké treking z Luang Prabang (na obrázku vyššie). Nemôžem sa dočkať, až pôjdem v hadičkách vo Vang Vieng (a vzhľadom na to, že mesto je plné kaviarní, ktoré hrajú priateľov a rodinného chlapa, nonstop, myslím, že zostanem dlhšie, ako sa plánovalo)! Ďalej je Capital Vientiene.

Časť IV: Southern Laos

Obrázok: -= kuba = –

Southern Laos nie je takmer taký turistický ako severný Laos, čo je súčasťou toho, čo ma priťahuje. Rád by som navštívil malé dediny, kde sú cudzinci vzácnosťou. Naozaj dúfam, že navštívim Savannakhet, potom použijem Pakse ako základňu, aby ste sa vydali na náhornú plošinu Bolaven (na obrázku vyššie) a Tat lo, potom sa vydáte na cestu do Si Phan Don (štyri tisíce ostrovov).

Časť V: Kambodža

Obrázok: Garion88

Rovnako ako v južnom Laose, dúfam, že uvidím oveľa ďaleko od vychodenej cesty. Obzvlášť by som rád navštívil provinciu Ratanakiri na ďalekom severovýchode a potom sa vydal na cestu do Kratie a Kompong Cham. Tiež by som rád navštívil pláže Sihanoukville, Kep a Kampot.

Bez ohľadu na to, navštívim Phnom Penh, Battambang a Siep Reap, uvidím chrámy Angkor (na obrázku vyššie)!

Po Kambodži sa vraciam do Bangkoku, aby som sa stretol s niekoľkými mojimi kamarátmi z cestovného blogu po Novom roku!

Časť VI: severný a stredný Vietnam

Obrázok: MR ClearView

Po získaní lacného letu z Bangkoku do Hanoja plánujem podniknúť výlety do Halong Bay (na obrázku vyššie) a SAPA, domov k kmeňom Hill. Po návrate do Hanoja som sa vydal do centrálnych Vietnamských miest Hue a Hoi An.

Časť VII: južný Vietnam

Obrázok: MR ClearView

Na juhu navštívim mesto Beach Party Town Nha Trang, Inland Nature Paradise da Lat a menej známe pláže Mui Ne (na obrázku vyššie), končiace v Ho Chi Minh City.

Časť VIII: Južné Thajsko

Obrázok: FlyDime

Party Full Moon je jednou udalosťou, ktorú si nedovolím vynechať! Okolo toho času budem na Ko Phangane. Bude to nízka sezóna na tejto strane polostrova, takže sa potom vydám na pobrežie Andamanu, kde dúfam, že sa plavím okolo Ko Phi Phi a ďalších ostrovov, trávim viac času v Krabi (na obrázku vyššie) alebo ďalej) Ko Lanta.

Nižšie si pozrite párty na splnu:

Časť IX: Malajzia

Obrázok: Khairilfz

Hneď z pláží Thajska sa vydám na exotický ostrov Penang (na obrázku vyššie), potom zamierím do kopcov a čajových plantáží v Cameron Highlands. Ďalšie je veľké mesto Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur je hlavným centrom pre zľavu letecká letecká spoločnosť Air Asia, takže ho plánujem použiť ako základňu. Počas jednej z mojich návštev v KL navštívim tiež Melaku.

Časť X: Srí Lanka

Obrázok: Robysaltori

Srí Lanka ma tak dlho uchvátila a som tak šťastná, že konečne navštívim! Po príchode do Colomba – alebo, pravdepodobnejšie, NEGOMBO – navštívim Anaradhapura a Polonnaruwa v kultúrnom trojuholníku, potom v kopcovom meste Kandy. Môžem spadnúť z Adamovho vrcholu a Elly, potom naraziť na juh: Galle a pláže newatuny (na obrázku vyššie) a potom sa vrátim do Colomba.

Časť XI: Filipíny

Obrázok: Storm Crypt

Filipíny majú pre mňa tri časti: mesto, hory a pláž. Mesto je Manila, potom nechám navštíviť Cordilleru na ďalekom severe: ryžové terasy Banaue (na obrázku vyššie), ako aj chladené mesto Sagada. Po návrate do Manily zasiahnem legendárny ostrov ostrov Boracay. Po tom, čo som videl jeho obrázky, som vedel, že musím ísť! S obmedzeniami víz som v krajine obmedzený na tri týždne.

Časť XII: Singapur

Obrázok: Williamcho

Singapur bude pravdepodobne obmedzený na pár dní, pretože je drahší ako kdekoľvek inde, kde navštevujem. Ale kto vie? Možno ma mestský štát očarí, aby som zostal dlhšie!

Časť XIII: Bali

Obrázok: APLA Kai Omorfa

Ah, Bali. Samozrejme, musím navštíviť najviac turistické oblasti Kuta, legian a/alebo Seminyak a vo vnútrozemskom meste Ubud. Rád by somnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *