Kto platí vo vašom vzťahu?

Rozdelite 50/50? Ideš všetko dovnútra? Kto siahne po svojej peňaženke najskôr vo vašom vzťahu?

Premýšľajte o tom na chvíľu – koľko starých výrokov a výrazov viete o peniazoch? Dokážem vymyslieť asi 10 priamo. Ale ten, na ktorý som premýšľal, je: „Keď prichádza chudoba cez dvere, láska letí z okna.“

Naozaj smutné, však? Sme skutočne v tme o tom, ako riadiť naše financie vo vzťahu?

Štúdia AMEX sa na to viac zaoberala a zistila, že iba 43% všeobecnej populácie diskutuje o peniazoch pred manželstvom, ale to sa zvýšilo na 57% bohatého páru a 81% mladých odborníkov. 12% ľudí priznalo, že nikdy nehovorí o svojich financiách. 1

Iba 51% párov hovorí o tom, ako spravovať svoje peniaze pred svadobným dňom. 2

Ale takmer každý z nich súhlasí s tým, že rozprávanie o finančnej histórii vášho manžela je dôležité, iba 26% z nás v skutočnosti vedie túto konverzáciu. 3

Začnime teda konverzáciu. Poďme stiahnuť finančnú oponu.

V našom vzťahu máme pani Romance a ja jeden zdieľaný bankový účet. Zhromažďujeme svoje peniaze a vždy zdieľame náklady a výdavky z toho istého hrnca.

Pre vás to môže byť rovnaké. Potom sa vám to môže zdať úplne cudzie a vy sa chveli pri myšlienke. A to je v poriadku.

Sme zvyknutí mať iba jeden hrniec, do ktorého sme vložili všetky svoje peniaze – určite je pre nás ľahšie zvládnuť. Ale urobili sme to týmto spôsobom, odkedy sa pani Romanka presťahovala do Veľkej Británie. Spojené kráľovstvo je notoricky ťažké miesto na získanie bankového účtu, ak ste – ako to neurobíme – „cudzí“.

Ak si chceme kúpiť niečo špeciálne pre seba (alebo pre seba!) A chceme, aby to bolo prekvapenie, máme vlastné kreditné karty.

V podstate som matematická améba.

Pokiaľ ide o platenie za veci – ako napríklad verejné služby, vyváženie účtov, účty za reštaurácie atď., Zdá sa, že táto povinnosť sa zlyháva pani Romance.

V podstate som matematická améba. A účel jednej matematickej bunky sa úplne zaberá s nájdením a) najjednoduchšiemu spôsobu vyriešiť problém s matematikou alebo b) najrýchlejší spôsob, ako sa vyhnúť problému s matematikou. Nemám ani tendenciu, ani koncentráciu, aby som sa dobre zaoberal číslami.

Napriek tomu pani Romance Luurvs čísla.

Znie to ako cop-out, však? Áno, pravdepodobne máte pravdu. Zdá sa však, že s nami pracuje.

Prichádza ako zaujímavý posun od toho, ako sme vyrastali. Pani R a ja máme celkom tradičných rodičov – kde bolo úlohou muža, aby sa na konci noci splatili. Myslím si, že to bolo pravdepodobne moje nešikovné rozpadnutie a netrpezlivosť pani Romance a vznešenú mozgovú silu, ktorá konečne nastavila automatické opravy týchto rolí.

Ide o to, že prispievam k vzťahu inými spôsobmi. A to je dôležité. Jasne definované úlohy: Nie sú dôležité. Podpora a čestnosť medzi sebou: veľmi dôležité.

Ak to máte, ste na výhernom recepte.

Chceme začať diskusiu o tom, ako spravujete svoje financie ako pár. Čo pre vás funguje? Čo sa vám nepáči na tom, ako sa váš partner zaoberá peniazmi?

Obrázok pani Romany, získané štatistiky z BusinessInsider.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *