7 Vzrušujúce veci, ktoré môžete robiť v Káthmandu Nepále

Je ťažké skontrolovať Nepál bez toho, aby prešiel jeho hlavným mestom a zažil veľa vecí, ktoré treba v Káthmandu. Káthmandu je plný rozporov a organizovaného chaosu, je útokom na každý zmysel najlepším možným spôsobom. Každý cestujúci do Nepálu sa nevyhnutne zastaví v Káthmandu, ale pár dní venovaných samotnému mestu sa skutočne oplatí.

Nebol som si istý, či by som si užil Káthmandu. Hory ma priťahovali k Nepálu a pokoj na vidieku. Dozvedel som sa, že v Káthmandu je krása, ale oveľa vzrušujúcejším spôsobom.

Potom, čo som žil v Káthmandu viac ako dva mesiace, moja láska k mestu bola čestná a skutočná. Mesto ma posunulo na svoje hranice, ale potom mi ukázalo takú krásu.

Káthmandu a Nepál všeobecne sú veľa vecí. Ale od zemetrasenia v roku 2015 je najlepšie slovo na opis Káthmandu odolné. Úsilie zaplavilo krajinu, a hoci Káthmandu nie je to, čo to bolo pred trasením, to, čo pritiahlo ľudí do tohto úžasného mesta, stále existuje. Vibrance, charakter, kúzlo a denné neznáme.

Ak je to vzrušenie, ktoré hľadáte, Káthmandu určite poskytne! Preskúmanie Káthmandu a okolia môže trvať týždne. Ale s toľkými úžasnými vecami, ktoré môžete robiť v Káthmandu, je najlepšie ju mierne zúžiť.

Tu je môj zoznam najlepších 7 vecí, ktoré môžete robiť v Káthmandu:

1. Holi festival

Každú jar Káthmandu zostupuje do farebného chaosu známeho ako Holi Festival. Hinduistický festival oslavovaný po celom Nepále a Indii, Holi je najmenej náboženská udalosť, ktorú by ste mohli nájsť. Ľudia, ktorí sa odhodujú, sa ľudia všetkých vekových skupín spájajú po celom meste, aby hádzali farebný prášok a vodné balóny na seba, všetko v úžasnej zábave.

Cudzinci sú veľmi vítaní, aby sa pripojili k udalostiam, ale buďte upozornení, oblečenie, ktoré nosíte, nebude nikdy rovnaké. Farebný prášok pokrýva oblečenie, pokožku a vlasy, vďaka čomu sa mesto zdajú plné viacfarebných zombie. Noste nepremokavú kameru a zasiahnite buď Thamel alebo Durbar Square pre najbláznivejších šialených vecí, ktoré majú robiť v Káthmandu.

2. Vyskúšajte chrám Swayambhu a stretnite sa s opicami

Aby som bol úprimný, nenávidel som chrám Swayambhu. Nie kvôli samotnému chrámu, ale preto, že nenávidím opice. Čo nie je dobrá vec, keď navštívite miesto prezývaného chrámu opíc!

Väčšina ľudí však hodnotí Swayambhu ako jednu z najlepších vecí v Káthmandu presne kvôli opiciam. Je tiež milovaná, pretože ponúka jeden z najlepších výhľadov na Káthmandu kdekoľvek. Nachádza sa západne od centrálneho Káthmandu, Swayambhu je nevyhnutnosťou vidieť, aj keď nenávidíte opice, ako ja.

Vyliezť na mnoho, veľa schodov a odmena bude vynikajúcim výhľadom Káthmandu a okolia. Ak budete mať šťastie a náhodou ste tam za jasný deň, bude viditeľný himalájsky rozsah severne a západne od mesta. Nie je nič vzrušujúcejšie ako spozorovanie týchto hôr.

Opice sú jednoznačne tým, čo robí Swayambhu mimoriadne vzrušujúcim. Pokiaľ nemáte ochromujúci strach, byť okolo hromady týchto „roztomilých“ stvorení je pre veľa ľudí zábavné. Nie je každý deň, keď opice visia na ohromujúcom mieste a žiadajú o dokonalý obraz, ktorý sa má zachytiť. Je pravda, že keď sú opice pokojné, tiché a stále môžu byť malebné.

3. Momo Mania

Nebude trvať dlho Káthmandu návštevníka, aby zistil, čo je momo a aké dôležité sú pre denné prežitie. Mamičky sú odpoveďou Nepálu na knedle, tieto dusené buchty sú naplnené rôznymi syrmi, zeleninou alebo mäsom. V Nepále sú základom väčšiny návštevníkov.

Káthmandu Momo každý rok počujú výkriky pre viac mamičiek a zodpovedajúcim spôsobom reagujú na jednodňovú extravaganzu. Táto vzrušujúca udalosť v Káthmandu obsahuje neobmedzené množstvo mamičiek, súťaž Momo, živú hudbu, bezplatné nápoje a ďalšie.

Príspevok zdieľaný Foodie ??? (@Nepali.foodie) 17. septembra 2017 o 17:32 PDT

Stravovanie je tu tak podstatnou súčasťou života. Z tohto dôvodu je v Káthmandu jednou z životne dôležitých vecí. Podujatie Momo Mania skutočne zahŕňa túto obžerstvo dokonale. Aj keď sa nezúčastňujete festivalu, budete si užívať jesť mamičky v Káthmandu.

Kde zostať v Káthmandu

Tu je zoznam najlepších 3 hodnotených, ekonomických vlastností v Káthmandu. Kliknite na odkazy a skontrolujte ich sami!

Sunrise Homestay a byt – od 44 dolárov / noc, hodnotenie 10. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na Booking.com

Hotel ohromujúci výhľad – od 23 dolárov / noc, hodnotenie 9,5. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na stránke Booking.com

M Hotel Thame-Kathmandu-od 114 dolárov / noc, hodnotenie 9,5. Kliknutím sem zobrazíte najnovšiu cenu na stránke Booking.com

☞ Kliknutím sem zobrazíte všetky možnosti ubytovania dostupné v KAthmandu na Booking.com

4. Klub skáče v Thameli

Aj keď si myslíte, že za vami sú vaše klubové dni, nočný život Thamela vás určite pokúša späť na scénu. Thamel je známy ako okres Backpacker v Káthmandu, čo znamená, že je zaneprázdnený a plný cudzincov. Aj keď to môže byť vyradené, Thamel je miestom pre úžasné reštaurácie a bary v Káthmandu. Takže ak hľadáte vzrušujúcu noc, jediný cieľ je Thamel.

Bary a kluby siahajú od všetkých typov a veľkostí. Ale na rozdiel od mnohých okresov Backpacker na svete, Thamel je horúcou štvrti pre miestnych Nepálcov. Miešanie s bedrmi scény Káthmandu vás prinúti tancovať celú noc.

5. Cestujte ako miestny v Káthmandu

Jednou z najdôležitejších funkcií Káthmandu je prevádzka. Niektoré cesty a križovatky sú nepretržité a niekedy sa zdá, že neexistuje metóda šialenstva. Buďte si istí, väčšina ľudí na uliciach vie, čo sa deje, zvyčajne ste to vy, kto nie.

Ale aby ste získali úžasný pocit života v Káthmandu, prejdite jazdu v zdieľanom minibuse alebo tuku tuk a plavte mesto ako miestny. Zdieľané minibusy sú buď minivany, ktoré sú neustále preplachované s ľuďmi, alebo vyzdvihnuté nákladné vozidlá s krytom sedadlom vzadu. V každom prípade bude vaša predstava osobného priestoru napadnutá, ale získate obrovské porozumenie pre tempo a vzrušenie z Káthmandu.

Milujem jazdenie na koni verejnosti, zatiaľ čo vo veľkých mestách, najmä v krajinách, v ktorých táto doprava nikdy nedokázala splniť prísne bezpečnostné predpisy späť domov. Myslím, že cestovanie ako miestni obyvatelia je jednou z najlepších vecí v Káthmandu a robil som to často. Je to tiež veľmi ľahké na rozpočet.

Takže aby ste skutočne získali vzrušujúci pocit Káthmandu, naskočte na zadnú časť pohybujúceho sa pick-upu a jednoducho sa vydržte.

6. Pozri Kumari Devi Living Goddess

Kumari Devi je skutočná živá bohyňa, ktorá žije na Durbarskom námestí v starej Káthmandu. Kumari Devi je držaná v mimoriadne vysokej pozornosti a je udržiavaná čo najbezpečnejšia, kým nedosiahne menštruáciu. V tom čase je vybratý nový Kumari. Každý deň sa toto mladé dievča, ktoré bolo vybrané vo veku troch rokov z dediny Newar mimo Káthmandu, sa objaví v jej okne, aby videli navštevujúcich veriacich (a turistov).

Je to september, ktorý však prináša skutočné vzrušenie. Kumari je každoročne hlavným stredobodom hosťa pre dovolenku Indra Jatra. Ona je nosená po celú dobu starého Káthmandu tri dni, aby veriaci mohli vzdať svoju poctu. Nie je to každý deň, keď vidíte živú bohyňu a je to určite jedna z najlepších vecí v Káthmandu.

[widget id = ”shortCodes-Ultimate-5 ″]
7. Čo robiť v Káthmandu, aby ste unikli šialenstvu

Káthmandu je živé mesto, pulzuje životom a vo všetkých aspektoch neochvejne autentické. Existujú aj nevýhody tohto typu mesta. Konkrétne premávka, znečistenie a nevyčerpateľná horúčka, ktorú cítite, že nikdy neunikáte. Ale napodiv, napriek vzrušeniu Káthmandu mesto ponúka mnoho spôsobov, ako uniknúť šialenstvu, bez toho, aby opustil mesto.

Výlet do Boudhy pri západe slnka omladí vášho ducha, keď sa pozeráte na veriacich, ktorí sa modlia a spievajú. Táto obrovská štruktúra je stredom susedstva Boudha, ktorá sa trieva z okrúhleho kruhu Stupa.

Ulice odchádzajú vo všetkých smeroch, takže nájdenie cesty von môže byť fuškou. Ale užívať si hučanie spevu a farby zapadajúceho slnka pri jedení mamičiek na strešnej terase je pokojnejšie, ako som si myslel, že je to možné v Káthmandu.

Záhrada snov je v skutočnosti pôsobivou záhradou, ktorá je doslovným stelesnením niekoho snov flóry. Zistíte, že je to severne od Thamela, ktorý vedie vedľa najrušnejšej cesty v Káthmandu. Záhrada snov nejako znižuje hluk vonkajšieho sveta a vytvára magickú bublinu pokoja.

Bhaktapur je ochladený bratranca Káthmandu a iba ľahká 35 minút jazdy autobusom preč. Deň putujúci Bhaktapur môže upokojiť nervy a poskytne živý obraz o tom, čo bol Káthmandu pred storočiami.

Bhaktapur’s Durbar Square je fascinujúce a Bhaktapur je úžasné miesto na ochutnanie kuchyne Newari, ako aj King’s Cored, príjemne bohaté a husté jogurt. Všetky druhy úžasných remeselníkov nazývajú Bhaktapur domov, vďaka čomu je tento úžasný denný výlet na únik z Káthmandu a vykonať epické popoludnie nakupovania remesiel.

Čo najviac z Káthmandu

Bez ohľadu na váš dôvod na cestovanie do Nepálu, vychutnať si nejaký čas v Káthmandu skutočne stojí za to stojí zato. Či už aklimatizujete do nadmorskej výšky pred trekkingom Annapurna, zotavujete sa z dobrodružstva na horských bicykloch v Mustangu alebo sa prvýkrát dotýkate v Nepále, Káthmandu má všetky vybavenie, ktoré by mohol návštevník potrebovať.

Príliš veľa turistov nevyužíva úžasné veci, ktoré by mali robiť v Káthmandu v ich ponáhľaní, aby sa dostali do hôr a „skutočného“ Nepálu. Ale vezmite si deň alebo dva, užite si mesto. Káthmandu je rovnako skutočný, ako sa nedostane Nepál!

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *