Bangkok to Chiang Mai vlakom alebo autobusom: Rutina, ako aj cestovné

Bangkok je epicentrom scény batohov juhovýchodnej Ázie, vďaka svojej centrálnej polohe, cenovo dostupným nákladom, ako aj priamym letom z takmer všetkých hlavných miest na celom svete. Cestovatelia to prirodzene využívajú ako vstupný bod a skočia bod do iných destinácií nielen v Thajsku, ale v regióne ASEAN.

Väčšina cestujúcich na turné s viacerými mestmi sa vydá na jednu z týchto troch obvyklých trás: choďte na sever do Chiang Mai, choďte na juh do Phuketu a Krabi, alebo choďte na Siem Reap v Kambodži. Ak plánujete ísť na prvú cestu, toto publikovanie je pre vás.

Z Bangkoku sa môžete dostať do Chiang Mai tromi spôsobmi: vlakom, autobusom, ako aj lietadlom.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Bangkok do Chiang Mai od vlakovej stanice Trainchiang Mai do starého mesta

Bangkok do Chiang Mai od autobusovej stanice Busfrom Mo Chit
Z terminálu Sombat Tour Viphavadee 13
Viac možností autobusu

Viac tipov na YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Bangkok do Chiang Mai vlakom

Úplne prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je dostať sa na stanicu Hua Lamphong (aka Bangkok železničná stanica), kde sa vlaky smerujú k Chiang Mai. Ak prichádzate z letového terminálu Suvarnabhumi alebo z letiska Don MueAng, presne tu sa dostanete do Hua Lamphong: letový terminál do Hua Lamphong.

Na stanici Hua Lamphong máte možnosť vyraziť na denný vlak alebo vlak na spanie cez noc.

Cesta do Chiang Mai trvá 11 až 16 hodín, v závislosti od toho, aký vlak prijímate. Denný odhaľujúci vlak, ktorý má len vlak #7, trvá 11 hodín, pričom Bangkok opúšťa o 8:30 a objaví sa o 19:30. Cestovné je okolo 890 (USD27,32, PHP1460).

Preto navrhujem vlak na spanie cez noc, takže nebudete premrhať deň, rovnako ako skutočne ušetríte hotelovú noc.

Vlaky na spanie cez noc majú kotviská druhej triedy, ale nie všetky majú úplne prvú triedu. Niektoré vlaky sú klimatizované; Iní využívajú iba ventilátor. Pred rezerváciou skontrolujte dvojitú kontrolu.

Cestu druhej triedy: od ฿ 830 (iba ventilátor) do ฿ 1300 (klimatizácia)

Cestovné cestovné: okolo ฿ 1753 (USD54, PHP2875)

Tu sú vaše možnosti:

To, čo som vzal, bol vlak #13, ktorý opustil Hua Lamphong o 19:35 a nasledujúce ráno sa ukázal v Chiang Mai. Náš vlak sa oneskoril, ale celkovo to bol skvelý zážitok. Stačí priniesť občerstvenie na palube v situácii, že máte hlad.

✅ Prezrite si vlaky do Chiang Mai tu: Bangkok do Chiang Mai

Autobus, ako aj vyhľadávanie vlaku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *