Ako zabaliť odbornú cestovnú sadu prvej pomoci

Posledná aktualizovaná: 16. 4. 2012 | 12. apríla 2021

Mám veľké obavy týkajúce sa starostlivosti o zdravie a wellness na cestách. Vzhľadom na to, že nie som lekárom, nepáči sa mi poskytovať lekárske odporúčania nad rámec niekoľkých všeobecných nápadov, takže som sa spýtal Mike Huxleyho, registrovanej zdravotnej sestry, ako aj autorka Blogu zmäteného Backpackeru, aby som vložil niekoľko článkov o zdraví a wellness, ako aj bezpečnosť na ceste. Toto je úplne prvá zo série na túto tému.

Úplne sada prvej pomoci je dôležitým zariadeniam na akomkoľvek druhu vesmírneho roka alebo dobrodružstva po celom svete, ale veľa cestujúcich si nie je istí, čo si vyžaduje, aby si ich vyžadovali. Takže tu je profesionálny sprievodca presne o tom, ako zabaliť úplne prvú pomocnú sadu, ako aj to, čo do nej zahrnúť.

Cestujem po svete už takmer pätnásť rokov, ako aj za celý čas, keď som opravil oveľa viac škrabancov cestovateľov, ako aj výrony, ako si pamätám.

Našťastie celkom všetky všetky udalosti, s ktorými som sa doteraz riešil, boli menšie. Dokonca aj počas môjho času stráveného dobrovoľníctva ako expedičný lekár v Sahare, džungle z Kalimantanu, ako aj Borneo, ako aj veľa ďalších vynikajúcich miest, som bol schopný ponúknuť s množstvom nehody, ako aj zranení, ktoré prekročili Moja cesta.

To všetko sa mi však podarilo urobiť, pretože som vždy zabalil svoju spoľahlivú súpravu prvej pomoci. V priebehu rokov sa pokročil tak dobre, ale vždy som ho priniesol.

Ako vám povie akýkoľvek typ skúsených cestovateľov alebo odborníkov na zdravie a wellness, veci sa môžu aj niekedy pokaziť pri každom druhu výletu, ako aj so s vami dobre zásobeným súborom.

Keď som prvýkrát začal cestovať, urobil som to, čo veľa praktických ľudí robí, a priniesol komerčne ponúknutú pohotovostnú súpravu prvej pomoci.

Avšak v priebehu rokov, s veľkým množstvom skúseností, ako aj s mojou ošetrovateľskou kvalifikáciou za mnou, som doladil svoju vlastnú súpravu, aby som ukázal, čo budem využívať na cestách, ako aj to, čo chápem, čo bude produkovať oveľa Oveľa lepšia úplne prvá pomoc nastavená aj pre typického cestovateľa.

Najlepšie súpravy prvej pomoci sú základné, avšak odlišné, a budú mať celý rad obväzov a zariadení, ktoré ponúkajú s absolútnymi základmi. Oveľa dôležitejšie je, že sa dajú využiť s bitom alebo žiadnym tréningom. Aké výrobky teda musíte zahrnúť? Práve tu sú moje výbery pre náležitosti.

1. Náplasy (obväzy)
Je to bez toho, aby sme uviedli, že sú absolútne dôležité v akejkoľvek súprave prvej pomoci. Najtypickejším typom menšieho zranenia je rez alebo pasenie, takže je vždy skvelým konceptom priniesť hrsť omietok v rôznych veľkostiach.

Ak sa domnievate, že na svojich cestách budete robiť veľa trekkingu, pretože sa na tento typ cvičenia nevyužívate, potom sú niektoré blistrové omietky skvelým nápadom.

Nie je potrebné to preháňať a prinášať, takže veľa z vás by mohlo začať vlastnú malú poľnú nemocnicu; Iba pár z každého typu urobí, ako sa môžete vždy doplniť, keď prejdete do lekárne.

2. Gáza
Gauze je lekárskym obchodom. Nikdy som nepriniesol úplne prvú pomocnú súpravu bez dodávky gázy, a tiež vám nemôžem povedať presne, koľko krát je v priebehu rokov k dispozícii. Môže byť použitý na vyvíjanie tlaku na ranu, vyčistenie zranenia, absorbovanie krvi, asistenciu krvácania, ako aj typu súčasť základného obväzu pre malé až stredné rany.

Čistá rana, ako aj vrstva gázy udržiavanej dole s páskou alebo obväzom je často dostatočná na to, aby ste pre vás umožnili čas ísť, ako aj na ňu pozerať sa na profesionál.

Najlepším typom gázy, ktorá prinesie úplne prvú pomocnú súpravu, sú individuálne zabalené sterilné štvorce. To eliminuje požiadavku ich rozrezať na veľkosť, keď ich rýchlo vyžaduje, ako aj nepochybne uľahčuje udržanie rany čistej a sterilnej.

3. Krepeové obväzy (ACE alebo Elastické bandáže)
Pretože keď máte niečo o niečo väčšie ako rez, základné krepové obväzy sú prospešné pre udržanie malých obväzu v čistote a v mieste, až kým sa nedostanete lekárska starostlivosť.

Pamätajte, že ich budete využívať iba v prípade núdze, ako aj v ideálnom prípade, až kým nedokážete získať nejakú odbornú lekársku starostlivosť, takže ich nebudete tiež veľa, len z nich, iba jeden alebo dva.

4. Chirurgická páska
Chirurgická páska je jedným z tých dôležitých núdzových produktov, keď si vyžaduje, aby ste sa prihlásili, ako aj bezpečná gáza alebo bandáž na ranu, hoci omietky môžu vykonať rovnakú úlohu, ak je požiadavka.

5. Malé nožnice
Tieto sú základné v akomkoľvek type komerčne ponúkaného úplne v súprave prvej pomoci (aj keď ich môžete získať aj individuálne), ako aj nepochybne prospešné pre orezávanie gázy alebo obväzov do veľkosti. Len buďte opatrní, ak prinesiete nožnice, aby ste sa uistili, že vaša prvá pomocná súprava do YOUR kontrolovaná taška, keď ste v tranzite, inak ich bezpečnosť leteckých spoločností ich odstráni.

6. pinzety
Pinzety sú jedným z ďalších produktov, ktoré často prichádzajú základné v mnohých súpravách prvej pomoci a môžu byť prospešné pre vytiahnutie štiepkovačov, vychodenie bitov kameňa alebo nečistôt pri čistení rany alebo akéhokoľvek typu ďalších funkčných použití .

7. Antiseptické utierky
Z nejakého dôvodu to má tendenciu byť jedinou vecou, ​​ktorú mnohí ľudia ignorujú, keď veria úplne prvej pomoci, ale antiseptické obrúsky sú absolútne dôležité v akomkoľvek type skvelého balenia. Nikto nechce, aby sa infikoval rez alebo rana, ako aj antiseptické obrúsky sú najlepšie na jeho čistenie pred nanesením obväzu.

Len trochu hrsti bude stačiť na veľa balení. Rovnako ako mnoho základných položiek je jednoduché nahradiť pri akomkoľvek type lekárne, keď máte nízko.

8. Kondómy
Okrem zjavných výhod (zostať sexuálne bezpečné) sa tieto užitočné výrobky môžu využívať ako núdzové nosiče vody alebo dokonca plné ľadu ako núdzové ľadové balenie. Osobne som nikdy nemal žiadny typ kontaktu, aby sme ich využili týmto spôsobom, je to však užitočné informácie, ktoré treba mať na pamäti.

9. Lieky na zmiernenie bolesti
Malý balík základného paracetamolu (acetaminofén, ak ste Američan) alebo akýkoľvek typ pridružených značiek, je zvyčajne dostatočný, ale ibuprofén alebo iné podobné lieky sú tiež v poriadku. Nemusí to byť elegantné – vo všeobecnosti to, čo zvyčajne beriete na úľavu od bolesti, keď máte bolesti hlavy alebo malú bolesť.

10. Tablety Loperamid
Je to tiež pochopené pod celým radom značiek, ako je Imodium, je to prospešné pre zastavenie hnačky na krátke obdobia, keď požadujete chytiť autobus alebo vlak. Pamätajte, že ide o tie núdzové chvíle iba vtedy, keď ste skutočne v tranzite, pretože nenávraní hnačky, ako by sa nemali využívať, keď si môžete odpočívať na pár dní. (Normálne najlepšou metódou na liečbu hnačky je nechať to, aby sa s vaším systémom obvykle prejdalo, ako aj pitie veľa vody, ktorá nahradí stratené tekutiny.)

Ak ich používate mriežne, správne, ako aj podľa pokynov na balenie, tablety Loperamid môžu byť prospešné dodatky k akémukoľvek typu cestovania úplne prvej pomoci.

11. Antihistamínový krém
Vyskytuje sa pre nás všetkých na našich cestách: my sme boli pohryznutí nejakým typom hmyzu a skončíme s bolestivo svrbivou hrbolkou alebo vyrážkou. Nerobte si starosti, absolútna väčšina času, keď hrbole, ako aj bodky, sa vôbec netýkajú, ale sú prekliate nepríjemné! Preto je skvelý antihistamínový krém prospešným doplnkom, ktorý pomáha zvládnuť svrbenie a opuchy.

12. Antibakteriálne krémy
Rovnako je to skvelý koncept, ktorý prinesie antibakteriálne krémy, ako je neosporín pre akýkoľvek druh škrtov, ako aj pre škrabance, ktoré dostanete. To im pomôže uzdraviť rýchlejšie okrem zastavenia akéhokoľvek typu možných infekcií.

***
Je zrejmé, že tento zoznam je možné prispôsobiť alebo pridať v závislosti od vašich potrieb cesty (tropická výlet džungľa bude potrebovať iné plánovanie ako mestská prestávka v Európe). Akýkoľvek typ skvelej sady prvej pomoci musí tiež obsahovať akýkoľvek typ špecifických, individuálne predpísaných liekov alebo antimalarilovej profylaxie.

Pre väčšinu cestujúcich sa však výrobky, ako aj vyššie uvedené, pokrývajú absolútnu väčšinu základných udalostí, ako aj nehody. Rovnako sa budete chcieť uistiť, že máte aj podrobné krytie cestovného poistenia.

Pre akýkoľvek druh zranenia, choroby, treskov alebo škrabancov, ktoré potrebujú oveľa viac ako základy, ako aj na to, že sa nemôže vzťahovať vyššie uvedený, musíte vyhľadať odbornú lekársku starostlivosť. Pokiaľ nie ste veľmi ďaleko od vychodenej dráhy, musíte byť schopní vyhľadať odbornú pomoc, ktorá vám poskytuje lekárske mimoriadne udalosti pomerne rýchlo, ak sa niečo stane, nemôžete sa spravovať.

Takže choďte zabaliť svoj vlastný kúsok prvej pomoci a tiež ju udržať v balení pre mimoriadne udalosti. Je pravdepodobné, že to pravdepodobne nikdy nebudete využívať-rovnako ako dúfam, že na to nikdy nebudete vyžadovať-ak ho však máte, aspoň si môžete potešiť svoje cesty s pokojom a bez rizika v tom pochopení Ste pripravení.

Dôležitá poznámka: Keď prinesie akýkoľvek typ všeobecných liekov, je dôležité, aby sa držal v pôvodnom obale, keď cestujete v situácii, colní úradníci, aby ju skontrolovali. Informácie, ktoré sa tu uvedú priamo, sú pre všeobecné odporúčania týkajúce sa zdravia a wellness, ako aj pre informácie. Je dodávaná kvalifikovanou zdravotnou sestrou, nie je to však náhrada za osobnú konzultáciu s špecialistkou na cestovnú sestru, lekárom alebo lekárom špecializujúcim sa na cestovný lekár, ktorý môže prispôsobiť odporúčania vašej súkromnej lekárskej anamnéze, ako aj potrebám.

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj New York Times veľmi populárny sprievodca brožovanou brožovanou spoločnosťou World Travel vám ukáže, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste sa uistili, že sa dostanete z vychodenej cesty, ušetrite peniaze a tiež máte hlbšiecestovné skúsenosti. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu objavte oveľa viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické nápady a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj preferovaný motor Browse, pretože vyhľadáva webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny pre penzióny a hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás zaistí proti chorobám, zraneniu, krádeži a zrušení. Je to podrobná bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel využiť veľakrát. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, pretože sa nemôžete pokaziť a využiť ich na vašej ceste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *