James James’s Jam a Gin Liqueur-Príbeh malého šarlátu

od anglického vidieka po slnečné krajiny Austrálie z 19. storočia na večné stránky najslávnejšieho špionážneho príbehu na svete, divokej šarlátovej jahody cestoval ďaleko. A teraz vo forme ginu, toto chutné ovocie preberá úplne novú osobnosť. Tu je návod, ako piť malý šarlátový likér.

Čo má spoločné jahodové džemy, legendárny špionážny hrdina a anglický liehovar?

Príbeh sa začína pred viac ako 300 rokmi na poľnohospodárskej pôde neďaleko juhovýchodného pobrežia Anglicka. V 17. storočí boli plodiny zŕn a zelenina, ale v roku 1885 majitelia farmy obrátili ruku na ovocné plodiny a potom na džem.

Na začiatok boli všetky tieto džemy odosielané a predané do Austrálie.

Britská verejnosť však čoskoro mala chuť na tieto vynikajúce konzervy. A tam prichádza špión.

Od Tiptree s láskou

V knihe Iana Fleminga z roku 1957 z Ruska s láskou sú podrobnosti o raňajkách prezradené. Medzi mnohými ďalšími komestiblesmi sa 007 teší „Wholeal Toast s Jersey Butter a… Tiptree„ Little Scarlet “Strawberry Jam“, aby začal svoj deň.

Little Scarlet je v skutočnosti divoké jahody, že spoločnosť Wilkin Estates ‘Tiptree Jam Company – sama na svete – kultivuje a zmení sa na toto lahodné šírenie.

Každá nádoba má v sebe 60 bobúľ a dvojnásobok obsahu ovocia iných komerčných džemov, vďaka čomu je táto ochrana tak populárnou.

Malé, jasné bobule dodávajú pre svoju veľkosť značné množstvo chuti, ale ťažko sa dá rastie a ešte ťažšie sa zberie. Výsledok však stojí za to.

To je duch

Obec Tiptree na vidieckom severovýchodnom okraji Essexu nie je len domovom slávnej továrne na jam. Je to tiež rodisko inej národnej ikony: Haymanova liehovar.

Hayman’s odvtedy presunul liehovar do Londýna, ale nie skôr, ako spolupracoval so svojimi jammy susedmi, aby vytvoril lahodnú škálu ginových likérov, ktoré len pridáva James Bond-ness príbehu.

Mať obľúbený džem 007 v alkoholickom formáte je mŕtvica génia.

Little Scarlet Gin Liqueur stále udržiava borievkové tóny z Haymanovej vynikajúcej základne gin, ale jahody dodávajú sladkosť a jasnú sviežosť, vďaka ktorej je tento skvelý nápoj, ktorý si môžete vychutnať.

3 spôsoby, ako si vychutnať malý šarlátový jahodový likér

1. Na skalách

Pretože ide o likér, je tu trochu viac sladkosti, ako keby to bol skutočný gin. Veľkorysý nalievanie malého šarláta na ľade robí dokonalý aperitív. Alternatívne pridanie striekajúca sóda voda robí nápoj dlhšie a osviežuje ho tiež.

2. Gin Royale

Tento klasický gin kokteil funguje naozaj dobre s jahodovými príchuťami malého šarlátu. Miera likéru, ktorý bol doplnený šampanským alebo suchým prosecco, je vynikajúcim letným sipperom. Farba z likéru dáva nápoju aj ohromujúce začervenanie.

3. G&T

Ďalší osviežujúci, ľahký nápoj, ktorý je ideálny pre teplejšie mesiace, a doplňuje mierku malého šarlátu s kvalitnou tonikovou vodou, je vynikajúci. Little Scarlet je iba 28%ABV, takže je to aj ľahšia voľba na prednej strane alkoholu.

Spoločnosť Artisan Drinks Company vyrába celý rad skutočne vynikajúcich tonických mixérov a myslím si, že ich estetika dokonale funguje s Oh So British Jam, Gin a James Bond z príbehu.

Little Scarlet Gin Liqueur je dostatočne odvážny a dosť sladký na to, aby sa postavil na bylinky a horkosť väčšiny tonic, ale zmes remeselníckych nápojov Co’s Co’s Style Style funguje dokonale s touto tipou.

Artisan Drinks Co je majstrom hrsti superhviezd F&B, v neposlednom rade je Mikey Enright, génius gin a majiteľ koktailu Sydney’s Cocktail Apothecary The Barber Shop.

Toniká pochádzajúce z remeselníckych nápojov Co sú jemné, dynamické a skvele vyvážené.

Každý z toník – od klasických a chudých londýnskych štýlov po citrón a ružové citrusy – sa zmiešal s Mikey’s Nuanced Hand, ide s rôznymi ženami, rôznymi sezónami a dokonca rôznymi kokteilmi. Do značnej miery ich môžete piť sami, že sú takí dobrí.

Považujem tiež paralelu, ktorá pochádza z používania tonikov remeselníkov s malými šarlatmi celkom príjemnú:

Jam Empire Wilkin Estates začala obchodným vzťahom medzi Spojeným kráľovstvom a Austráliou pred všetkými rokmi. A toto tonikum je ďalšou spoluprácou medzi Pan-planetármi medzi Aussies a Briti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *