SIPALAY TRAVE Guide s rozpočtovým rozvrhom

Mal som počúvať, keď povedali: „Choďte ďalšou míľou.“

Naposledy, keď som bol v Negros Occidental, som spálil veľa času v Bacolod a išiel som na juh ako obec Cauayan. Vtedy som bol cestovným nováčikom a zaujímal som sa iba o zjavné a populárne. V tom čase som počul o Sipalay City. Miestni obyvatelia o tom diskutovali a vyzvali nás, aby sme si na to urobili čas. “Už ste v Cauayane, môžete sa tiež pozrieť na Sipalay.” Ale pretože to neznelo žiadny príslovečný zvon, zametal som ho pod koberec, kde si ponechám všetko, čo nájdem mimo svojej zóny pohodlia.

Je to už šesť rokov, pretože tento výlet. Sipalay City, klenot, ktorý vyvoláva veľa pýchy v srdci miestnych obyvateľov, zostáva na turistickej mape Filipín nejasná bodka. Stále som sa cítil, akoby som o tom nič nevedel. Takže keď sa podrážky mojich nôh opäť dotkli ostrova Negros, vedel som, že som na prekvapenie. Nastal čas konečne ísť tou ďalšou míľou. A tá ďalšia míľa bola taká extra! Sipalay je fenomenálny.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Pochopenie mesta Sipalay
Kedy skontrolovať sipalay
Ako sa dostať na letisko Bacolod SIPALAYFROM
Z letiska Dumaguete

Kde zostať v meste Sipalay
Najlepšie hotely a letoviská v hoteli Sipalay CityJamont (Centrum mesta Sipalay)
SIPALAY Jewel Hosť (City Center)
Ľahké potápanie a plážové letovisko (South, Punta Ballo)
Dom na pláž
Driftwood Village (Sugar Beach) Vyhľadajte viac: sipalay hotely

Miesta na vyskúšanie v SIPALAYTinagong Dagat
Perth Paradise Resort
Punta Ballo
Pláž cukru
Poblacion pláž

Ďalšie veci, ktoré sa majú vystupovať v meste Sipalay
Vzorový harmonogram SIPALAY a rozpad rozpočtu A: SIPALAY + Danjugan Island
Možnosť B: Iba sipalay (rozpočet)

Ďalšie návrhy pre chudobných cestovateľov
Viac návrhov na stránkach YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Pochopenie mesta Sipalay

Sipalay City je jedným z dvanástich zložiek v Negros Occidental. Ale predtým, ako vykúznete obrazy mrakodrapov, vedzte, že nie je ani zďaleka vysoko urbanizovaný. V mnohých spôsoboch sa stále cíti skôr ako malé mesto ako mestské centrum. Atmosféra zostáva celkom bezstarostná a rustikálna, pričom centrum mesta zložené iba z niekoľkých blokov lemovaných typicky prázdnymi ulicami. Neočakávajte obchody s rýchlym občerstvením, nákupné strediská alebo supermarkety.

Spalayova spotreba bola poháňaná väčšinou cukrom a baniami, ale pomaly sa presúva na tému, ktorý je poháňaný cestovným ruchom. Rozpočet a luxusné strediská pučia v každom kútiku a Cranny svojej nádherne pokrčenej krajiny. Veľa malých kopcov s kobercami dažďového pralesa stráži svoje pobrežie a medzi nimi skrýva úsek bieleho a zlatého piesku. Návštevníci sú tu pre pláže a v Sipalay z nich nedeje.

Tu je oveľa viac faktov, ktoré by ste mohli vedieť:

Jazyk: Hiligaynon (ilonggo). Angličtina je všeobecne chápaná.

Mena: Philippine Peso (PHP). PHP100 = USD2, 1,65 EUR, KRW 22000, JPY218

Spôsob platby: hotovosť. Našli sme jeden bankomat (Landbank). Ak prichádzate z Bacolod a musíte sa stiahnuť, urobte tak v Bacolod. Niekoľko letovísk prijíma kartu kreditnej správy, ale hotovosť je stále uprednostňovaná.

Elektrina: Konvenčné napätie je 220 V. Konvenčná zásuvka je typ A (dva kolíky).

Kedy skontrolovať sipalay

Z počasia, najlepší čas na vyskúšanie je od decembra do mája, pričom február až apríl je najviac ideálny.

Majte však na pamäti, že december a marcové májové obdobia sú tiež najlepšími obdobiami, takže očakávajte, že dav bude balón. Jún je začiatkom obdobia dažďov. Našťastie je Sipalay mimo typickej cesty tajfúnu a zriedka sa dostane priame zásahy.

Ako sa dostať do Sipalay

Letisko Bacolod-Silay je bránou do Negros Occidental, ktorej je súčasťou Sipalay. Z hlavného mesta Bacolod je to len 5-6 hodín. Avšak letisko Dumaguete v provincii Twin Province Negros Oriental je v skutočnosti trochu bližšie. Rozdiel však nie je veľa, takže si môžete len vybrať, čo je lacnejšie alebo lepšie vyhovované vášmu itineráru.

Z letiska Bacolod

Na letisku si môžete vziať kyvadlovú dopravu/dodávku (P150), ale skončí sa v SM City Bacolod. Ak necestujete sami alebo nemáte ťažkú ​​batožinu, najpraktickejším spôsobom je len vziať taxík alebo grabtaxi priamo na autobusový terminál South Ceres a rozdeliť náklady. Cestovné: okolo P250 (ak sa používa meter).

Na autobusovom termináli South Ceres naskočte do autobusu, ktorý ide do Hinoba-an alebo Sipalay. Je tu jedna prakticky každú hodinu. Čas cesty: 5 hodín. Cestovné: P209 (Aircon Bus), P253 (Aircon Bus).

Povedzte šoférovi, aby vás odložil v Sipalay (ak vezmete autobus Hinoba-an).

Z autobusovej stanice Sipalay si vezmite trojkolku do hotela alebo letoviska. Ak je váš hotel v centre mesta, môžete ísť pešo. Ak je to na pláži pred mestom, zoberte trojkolku. Cestovné: P150 na osobu.

Z letiska Dumaguete

Z letiska si vezmite trojkolku na terminál Dumaguete Ceres. Cestovné: P100-P300, v závislosti od vašich zručností v oblasti Nego. Môžete sa tiež dostať z okolia letiska a jazdiť na Multicab do centra mesta.

V termináli Dumaguete Ceres, Board the bus going to Sipalay. Fare: around P290. If there are no direct buses to Sipalay, you may take a bus to Hinoba-an and transfer to another bus to Sipalay. Either way, the journey will take 4-5 hours.

Z autobusovej stanice Sipalay si vezmite trojkolku do hotela alebo letoviska. Ak je váš hotel v centre mesta, môžete ísť pešo. Ak je to na pláži pred mestom, zoberte trojkolku. Cestovné: P150 na osobu.

Kde zostať v meste Sipalay

There are three main areas where you can stay, each with their pros and cons.

Sipalay’s southern coast

Sipalay City Center. the most practical option. low-cost lodging and dining options can be found here. As the center of commerce and transportation of the city, you are very likely to find yourself in this area anyway, even if you choose to stay elsewhere. Cellular reception (signal) is good here.

Southern Coast. The beaches south of the city center harbor several resorts, numerous of which are a bit upscale. This tough stretch conceals Tinagong Dagat, Punta Ballo, and even Perth beach resort in its corners. If you want some peace of mind and you plan on staying at the resort many of the time, this may be a good choice. However, know that numerous of these resorts are a bit on the expensive side. It is also far from the city center, with bit transpo options unless you ask the resort to charter a tricycle for you. The resorts are typically tucked far from the main road. The jagged terrain also makes getting to your room a test of stamina. Some resorts are not senior-friendly at all. For example, in the case of easy Diving resort and Perth Paradise Resort, the spaces and facilities are linked by steep stairways. Cellular reception here is spotty at best, and data connection is non-existent in some areas. but some resorts like easy Diving offer their own mobile Internet device to their guests free-of-charge.

Sugar Beach. Sipalay’s many popular beach. This is a terrific choice if you’re on a budget but you want to stay somewhere beachfront. lots of inexpensive resorts and restaurants fringe the powder strip. Affordable, relative to those in the south. The downside, it’s pretty secluded so if you want to also explore the southern beaches, it will require a boat and tricycle transfers. Resorts here include Taka Tuka, Driftwood Village, and Sulu Sunset Resort.

Of the three, we recommend staying in the city center if you plan on seeing the most of Sipalay. just check out Sugar beach and the other coves on a day tour. This will save you time, effort, and money. If you also plan on going to Danjugan Island in neighboring municipality of Cauayan, the city center is the ideal base.

Best hotels and Resorts in Sipalay City

Here are the top-rated properties in Sipalay, as scored by Traveloka users. We picked one home in the south, one in Sugar Beach, and two properties in the city center.

Jamont hotel (Sipalay City Center)

Jamont hotel is your best bet in the city center, which implies transportation won’t be a problem. This is the top rated Sipalay home in poblacion.

Check rates & Availability
.

SIPALAY Jewel Hosť (City Center)

If you’re not maselan and you’re alright with just the bare basics, Sipalay jewel guest house may have a bed for you. note though that the bedrooms are not air-conditioned and bathrooms are shared. It’s dirt low-cost though, with beds somewhere between P200 and P400.

Check rates & Availability
.

Ľahké potápanie a plážové letovisko (South, Punta Ballo)

If Traveloka and TripAdvisor evaluations are to be trusted, this is the best resort in Sipalay. It’s a bit on the expensive end of the spectrum, at P2000 per night when we stayed here (with breakfast). but the spaces are well-maintained and the restaurant serves good food. but again, it’s located not close to the city center. and it’s also perched on a hillside, so prepare to get your lifetime dose of stairs. but if you don’t mind the daily exercise and you’re here for the peace and quiet or to learn diving, this is ideal for you.

Check rates & Availability
.

Dom na pláž

Check rates & Availability

.

Driftwood village (Sugar Beach)

Another inexpensive option (but isn’t on Traveloka listing) is Driftwood Village. It’s extremely popular among backpackers for its low rates and amazing ambience. here are their rates:

Rooms w/ private restroom (as of November 2017)

Good for 2 pax: P900-1200

Good for 4 pax: P1500

Good for ‎6 pax: P1800-2000

Extra person: 300 per head

Native-style room (Fan Only, shared bathroom)

Good for 2 pax: P450-650

Dorm bed: P250 per person

Photos above were offered by the resorts through Traveloka.

Search for more: Sipalay Hotels

.

Places to check out in Sipalay

The streets that comprise the city center are paved, so getting around the poblacion area or going to any point along the highway is comfortable. but it’s a different story getting to the beaches, which can be accessed through narrow, rough dirt roads. expect a bumpy ride.

For non-diveRS, pláže a zátoky sú vrcholom každého pobytu v Sipalay. Našťastie, mnohí z nich môžu byť za sebou, ak sa rozhodnete zostať dlho. Môžete naskočiť z jednej príťažlivosti na druhú dvoma spôsobmi:

Tricycle. Tricykel je hlavným spôsobom dopravy v meste. Nie sú však také bežné, ako si myslíte. V oblastiach mimo Poblacion je zriedka nájsť prechádzajúcu trojkolku. Budete musieť požiadať hotel alebo personál letoviska, aby pre vás prenajal jeden. Od centra mesta do kdekoľvek vonku pripravte P150-P200 na osobu. Chuffeur niekedy súhlasí s P250-P350 na 2 PAX. Preto je najlepšie najať trojkolku celý deň. Celodenný trojkolesový výlet mesta stojí P1500 (max. 4 PAX).

Loďou. Z pláže Poblacion si môžete prenášať loď, aby vás zaviedla do rovnakých oblastí ako trojkolesová prehliadka. Cena je rovnaká: P1500. Som si istý, že mnoho letovísk ponúka aj výlety na ostrove, ale môžu stáť o niečo viac.

Čokoľvek vezmete, budete si môcť pozrieť nasledujúce ciele:

Tinagong dagat

Jedná sa o malú, súkromnú zátoku korenenú skalnatými ostrovčekmi, s niektorými spojenými drevenými mostmi. Túto plochu sa zaoberá letoviskom, ktorý je ľahko dostupný z hlavnej cesty. Prejdite dlhý most a sukňu okolo ostrovčekov na vzdialenom konci a nájdete základňu betónového schodiska (z približne 100 krokov). Vyliezť do parku na vrchole, aby ste získali fantastický výhľad na okolitý raj.

Vstupný poplatok: P30

Perth Paradise Resort

Tu nájdete tento bazén s týmto známym výhľadom. Stredisko zaberá izolovaný svah, pričom bazén korunuje. Aby ste sa dostali k bazénu, budete musieť vyliezť na ďalšiu schodovú cestu. Skutočne sme tu strávili jednu noc (P2500), ale môžete sa tiež pozrieť na dennom turné. Vlastne to odporúčam iba na krátku návštevu. Nie je toho čo robiť. Je to instagramovateľné a výhľad je slávny, ale to je len o tom.

Vstupný poplatok: P80 pre dospelých, P50 pre deti.
Používanie bazéna: P100 na osobu

Punta Ballo

Ďalší úsek Zlatého piesku. Tu sa nachádzajú oveľa viac luxusných letovísk, ako napríklad ľahké potápanie, Resort Robinson Cruse Beach a umelecké potápačské centrum.

Pláž cukru

Mnoho populárnej pláže spoločnosti Sipalay. Je to dlhý prúžok, uhm, sladký piesok, ktorý sa vystrihol na polovicu ústí potoka. Sugar Beach Mnohé sa zvyčajne vzťahujú na polovicu severne od rieky, klonované od zvyšku Sipalay. Pokyny na túto pláž môžu byť spočiatku dosť ohromujúce.

Ak ste na lodi, žiadny problém; Budete odvezení priamo na pláž.

Ak ste na trojkolkovej prehliadke, trojkolka vás zavedie do bodu skoku blízko ústia potoka (ďaleko od diaľnice). Odtiaľ budete musieť jazdiť na lodi na druhú stranu potoka (cestovné lode: P50) a potom prejsť do oblasti letoviska. Môžete tiež prenajať loď, ktorá vás zavedie priamo do oblasti letoviska (cestovné: P300).

Poblacion pláž

Centrum mesta SIPALAY SIPALAY. Uistite sa, že ste tu ukončili svoju cestu z dvoch dôvodov. Najprv orientuje na západ, vďaka čomu je úžasné miesto na prezeranie západu slnka. Urobili sme to počas dvoch po sebe nasledujúcich nocí a občas to bolo ohromujúce. Taký priechodný pohľad!

Po druhé, je paralelná na tejto pláži, je potravinový park SIPalay, ktorý sa skladá z niekoľkých inasálnych a grilovaných miest a malých kioskov na jedlo. have your dinner here!

Ďalšie veci, ktoré sa majú vystupovať v meste Sipalay

Visit Danjugan Island. It’s a marvelous piece of paradise in Cauayan, the town next to Sipalay. The island has five lagoons, in two of which you can kayak. and you can snorkel to see its dynamic marine life including huge clams and enormous corals. It’s not to be missed in this part of Negros Occidental. Day trips from P1950 (including food and boat transfers). much more info here: Danjugan Island

Potápať. Sipalay is a fantastic diving destination. many beachfront properties south of the city center are also dive resorts, including easy Diving and artistic Dive Center. If you don’t know how yet, they offer beginner courses.

Sample Sipalay schedule & budget Breakdown

Below are two sample Sipalay itineraries. This schedule assumes you�

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *