Viac ako majstrovská trieda – objavovanie ustríc Shuck priamo z mora

Určite nie je nikde oveľa lepšie objaviť presne to, ako sa zasunúť ustrice ako na pobreží jednej z najlepších ustríc na svete. Cestujeme na pobrežie Sapphire, ako aj na farmu Broadwater Oyster Farm pri jazere Pambula v južnej NSW, aby sme sa dostali na náš shun.

Neďaleko od južnej hranice Nového Južného Walesu, mimoriadne vody pobrežia Sapphire vytvárajú tie najlepšie ustrice v Sydney Rock na svete.

A renomovaná farma Broadwater Oyster Farm, domáca firma, ktorá pestuje tieto ustrice už viac ako 20 rokov, nám presne ukazuje, ako sa to zasunúť.

Pozrite sa na naše video z jazera Pambula, farmy Broadwater Oyster Farm, ako aj našu triedu, ako aj ochutnávku.

Vtiahneme sa do parkoviska blízko radu rybárskych prístreškov, ktoré lemujú prístavisko, ktoré sa pozerá na jazero Pambula. Je to pochmúrny priehľad; Mŕtve ploché lesk Pearlescentného jazera lemované stromami, ako aj čestné v trochu prístave.

Na ich kotvici predstavuje ustrica s plochým dnom pomaly so svojimi tieňmi, ktoré sa húpajú v hĺbkach kryštálov jazera.

To sme čakali, keď sme sa prvýkrát počuli o Sapphire Coastline Oyster Trail.

Skryté v týčiace sa vetvy Gumtrees, ktoré uchopia parkovisko, pingingové hovory zvonovcov prenasledujú éterickú panorámu pred nami.

Chvíľu sme len tak, ako sa pozrieme.

Príležitostný pelikán prerušuje V so zrkadlom jazera, ako aj oranžovým a piebald bleskom ustrice – vtákov, tentokrát – tentokrát – zoom minulosť, potrubie s hrdosťou pri pohľade.

Sľub čerstvých ustríc, ktoré sa narodili, ako aj zvýšené iba metrov od nás, nás priťahujú z nášho úcty. Inštitúcia Bell Rings: Naša trieda ustríc sa začína.

Ako sa ustúpiť ustrice s farmou Broadwater Oyster, jazero Pambula

Cestovanie je (alebo by malo byť) vždy plné okamihov, ktoré s vami zostávajú navždy. Nie je však toľko, čo vám poskytuje aj konkrétne zručnosti.

Naša učebňa je biely biely obilninový stôl priamo na okraji jazera, kde čakajú nože, rukavicové rukavice a čajové utierky.

Náš učiteľ, The Lovely Mel, nás vedie krok za krokom s najlepšou metódou otvorenia ustrice. Úplne najprv eliminuje prebytočnú škrupinu v závese, potom ocenenie a vyskočenie ustrice otvorenej, rezajúca svalovou hmotnosťou spojenou s škrupinou, potom otočí ustrice mäso a tiež ju zaskočuje, vyzerá to ľahko.

Spočiatku je to zložité, avšak v rámci Mel’s Batchful Cutalage sa rýchlo zlepšujeme.

Toto je zjednodušený päťstupňový smer, ako presne to, ako sa zasunúť ustrice:

1. Zlomte záves s špičkou noža
2. Ceny škrupiny od seba s širokou hranou
3. Vystrihnite horné pripojenie k škrupine s ostrým okrajom
4. Narežte spodné pripojenie k škrupine s ostrým okrajom
5. Ostráňte ustricu s bytom čepele

Mel nám tiež hovorí niekoľko techník na spozorovanie riskantnej ustrice alebo tie, ktoré už zjedol dravec, potom o procese ich poľnohospodárstva, čo má vplyv na ich chuť, ako aj na ich jesť.

Najprv vyskúšame ustrice práve sami.

Nikdy sme neochutnali ustrice priamo z mora, rovnako ako zážitok je úplne odlišný od akéhokoľvek typu ustrice, ktorú sme mali v minulosti. Keď ste mali čerstvé ustrice vo svojej vlastnej soľanke, nikdy si to nepamätáte.

Kvapalina vo vnútri škrupiny ustrice skutočne zväčšuje chuť a textúru, ako aj vám tiež povie o tom, odkiaľ je ustrica. Podobne ako v prípade Terroir, o ktorom vinárni hovoria, znalci ustrice majú „merroir“-podmienky, ako aj miesto, v ktorých rastú ustrice.

Ustrice Pambula majú tendenciu byť menej slané ako ich príbuzní Merimbula, ktoré majú tiež vyššiu mineralitu kvôli väčšej slanej vode, ako aj z piesočnatého jazera. Tiež ustrice spoločnosti Broadwater sú v oblasti s väčším počtom morských rias, takže pre ustrice je väčšia sladkosť.

Ak ste mali ustrice v reštaurácii, možnosti, že nebudú mať vo vnútri pôvodnú soľanku. Väčšina miest opláchne svoje ustrice pred podávaním, ako aj tak, že stále máte chuť mäkkýšov, jeho nad všetkou chuťou je skutočne vytočená dozadu.

Ďalej vyskúšame ustrice s trochu citrónom, ako aj s niekoľkými zálievkami vrátane kaviáru Pink Finger Lime, čo je vynikajúce. Týmto spôsobom, ak chcete objaviť viac o austrálskych limetkach prstov, ako aj o tom, odkiaľ pochádzajú, skontrolujte tu náš príbeh.

Ale potom nám Mel ukazuje techniku, ktorá všetko upravuje.

Navždy.

Hovorí nám, aby sme na našom ďalšej ustrice naliali trochu šumivého vína. Neočakávané šumenie, ako aj mierna kyslosť šampanského, robia pre ustricu, ako aj jej intenzívnu soľanku.

Určite niečo vyskúšať nabudúce, keď budete mať ustrice, ako aj šampanské.

Ďalšie skúsenosti u ustríc Broadwater

Broadwater okrem toho ponúka aj niekoľko ďalších zážitkov. Majú syr a ochutnávky tanierov naskladané regionálnymiVytvorte alebo podnosy čerstvo vyliečených ustrice, ktoré môžete jesť na vonkajších stoloch.

Rovnako môžete mať plnohodnotné piknikové prekážky, ako aj kajakové zájazdy okolo jazera, skupinové podujatia, prehliadky farmy, ako aj šancu uspokojiť právne kroky proti McIntyreovi, ako aj Gregovi Cartonovi, priateľským vlastníkom spoločnosti Broadwater.

Ustrice Broadwater sú primárnym dodávateľom ustrice Sydney Rock pre všetky okolité reštaurácie a obchody, takže vždy, keď si objednáte ustrice v regióne, takmer vždy ich jete. Rovnako ponúkajú priamo na verejnosť priamo tu na ich jazerách Farm „Shellar Door“ a tiež si môžete objednať aj na internete.

Hneď ako sme sa vrátili domov, objednali sme si tri dávky bez ustríc (12 z každej veľkosti – koktail, vyberte aj prémiové), ako aj za pár dní sa ukázali.

Sydney rockové ustrice môžu trvať až 10 dní z vody. Všetko, čo musíte urobiť, je udržať ich v pohode, tmavom a vlhkom. Trik robí nádoba v bielizni s mokrým uterákom nad vrcholom. Nedávajte ich do chladničky alebo do vody: to ich zabije.

Ak akýkoľvek typ pobytu je otvorený, chudobný na zápach alebo vyzerá trochu scvrknutý, vyhoďte ich. Broadwater vám poskytuje niekoľko ďalších v každej objednávke len pre prípad.

Čo je Sapphire Coastline Oyster Trail?

Známy svojimi ustricami, Sapphire Coastline je miestom, kde nájdete, ak sa vám tieto pochúťky páči, ako aj o nich chcete objaviť viac.

Cesta Sapphire Coastline Oyster prechádza z Wapenga severne od Bega dole po Wonboyn, 20 km od hranice Victoria.

Celá metóda pozdĺž tohto ohromujúceho 100 km úseku pobrežia môžete zažiť ustrice v Sydney Rock vo všetkých svojich vývojoch, ako aj nikdy čerstvejšie.

Pozrite sa na najvyššie koncepty Sapphire Coast, aby ste zažili tento neuveriteľný región pre seba.

Dostať sa na pobrežie Sapphire

Je to šesťhodinová jazda od Sydney, ako aj sedemhodinová jazda od Melbourne do Merimbuly (našťastie existujú veľké možnosti pre nadmerné svetlo na ceste), ako aj iba tri hodiny vo vozidle z Canberry.

Môžete tiež letieť na letisko Merimbula – je to niečo vyše hodiny od Sydney a Melbourne, avšak kde je v tom zábava?

Christina, ako aj Jim s majiteľom Broadwater Oysters, podniknite právne kroky proti McIntyreovi

Navštívili sme ustrice spoločnosti Broadwater ako hostí médií v spolupráci so Sapphire Coastline Tourism, avšak naše názory zostávajú naše vlastné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *