Cestovanie Salta: Argentína bohatá na kultúru

Pri plánovaní našej cestovnej cesty okolo Argentíny boli naše oči neustále priťahované do severozápadnej provincie Salta, ktorá je ohraničená Čile, Bolíviou a Paraguajom. S tak mnohými krajinami, ktoré túto provinciu ohraničujú, sme pochopili, že by to bol zaujímavý región bohatý na kultúru.

Po našej ceste z Montevideo sme sa objavili v Salta City neskoro v noci hladní a vyčerpaní. Aj keď vonku bola tma, ako sme boli v určenej požiadavke na jedlo, naši duchovia boli vysoké, ako aj naše prvé dojmy zo Salty boli mimoriadne pozitívne.

(Nenechajte si ujsť naše cestovné video zo Salty na konci tohto príspevku!)

Ľudia v Salte boli mimoriadne priateľskí, príjemní aj láskaví. Títo muži mali mimoriadne intenzívny šachový zápas
Boli sme vlastne pri dverách do našej Posady, keď sme si uvedomili, že v kabelke nemáme žiadny druh argentínskych pesos, aby sme zaplatili za cestu taxislužby z letiska. Vysvetlili sme šoférovi, že nemáme žiadne peniaze, tak dobre, ako navrhoval, aby nás priviedol do bankomatu, avšak trpezlivo čakal, zatiaľ čo Nick sa opýtal majiteľa Posady, či by sme si mohli požičať nejaké peniaze. Chuffeur bol priateľský a dobre sa so mnou rozprával, keď bol Nick vo vnútri.

Toto bolo naše ubytovanie počas nášho pobytu v Salte, Posade del Angel. Páčilo sa nám to!
Keď sme sa vrátili s prázdnymi rukami z Posady (s ospravedlnením majiteľa), uchýlili sme sa k poskytovaniu vodiča v USA-menu, ktorú vždy nosíme. Očakávaním výmenného kurzu na trh sme zadržali dych, keď sme odovzdali účet za 20 dolárov. K nášmu prekvapeniu nám šofér skutočne poskytol oveľa lepšiu mieru, ako sme očakávali, poskytli nám našu úpravu späť, ako aj pokrútení našimi rukami.

Pozitívne skúsenosti s taxikárom sa nevyskytujú tak často. Toto bolo naše prvé stretnutie s ľuďmi Salty, ako aj s každým, ktorých sme spokojní počas nášho pobytu, bolo rovnako láskavé a príjemné ako tento muž.

Salta, ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Andes, je vo výške 1 152 metrov. Vzduch tu bol extrémne suchý, ako aj akýkoľvek druh vlhkosti v našej pokožke bol okamžite vysávaný hneď, ako sme dorazili. Ale slnko bolo vysoké, ako aj obloha bola modrá. Na konci januára sme nemohli požiadať o oveľa lepšiu poveternostnú podmienku, čo je mesiac s najväčšími zrážkami.

Dizajn v Salte bol úžasný

Vo svetle dňa sme sa rozhodli skontrolovať mesto, ako aj v úcte na každom kroku. Prechádzka na primárne námestie, ako aj všetky jej pamiatky, bola rovnako esteticky atraktívna ako skutočné námestie samotné. Najmä by sme nemohli dostať dostatok kostola v San Franciscu. Keď sme neskôr zistili, že práve tu existuje socha San Roque (zákazník svätého psov), ešte viac sa nám to páčilo.

Aký krásny je tento pes?! Okamžite sa na nás zachytila
Každý august je cirkev plná dobre upravených psov, ktorí sú požehnaní kňazom, aby oslávili San Roque. Psi sa okolo krku dostanú trochu červenej stuhy a prinesú ich požehnaný rok! Je smutné, že počas úplne voľného vychádzkového výletu sme mali s nami celý čas, ktorý s nami prišiel do kostola, ktorý dokonca prišiel do kostola. Predpokladám, že nepoznala, že to nebol august.

Úplne zadarmo pešia cesta v Salte bola skutočne skvelá – dokonca aj „nášmu“ psovi sa to páčilo?
Na primárnom námestí 9 de Julio sa týkala komplikovanej katedrály Salta. Tento barokový štýl, ružová rímskokatolícka katedrála bola nádherná! Nikdy predtým sme nevideli ružovú katedrálu, takže sme boli okamžite zaujatí.

Okolo ostatných strán primárneho námestia boli rôzne múzeá, reštaurácie, hotely a obchody, ktoré boli zasadané v krásnych budovách v neoklasickej, barokovej alebo francúzskej architektúre. Balkón budovy Centro Cultura America nám poskytol úžasný výhľad na námestie, ako aj na kopec San Bernardo v diaľke.

Ale bez ohľadu na to, kde sme boli na námestí, výhľady boli veľkolepé.

Vychutnajte si vynikajúci poveternostný stav, ako aj vynikajúci výhľad na Saltu
Salta je umiestnená na úpätí veľkého pohoria Andes, ktoré sa pohybuje pozdĺž hranice Argentíny, ako aj Čile. V čase obyvateľov Inkov bola detská obeť bohom bežná, keď existovali dôležité udalosti alebo hladomor.

Obetovanie dieťaťa bolo uvedené, že upokojilo bohov, ako aj tie najzdravšie, najkrajšie vyzerajúce deti, ktoré boli vybrané – ponúkli, že boli vo veku od 6 a 15 rokov. Boli oblečení do svojich najlepších odev Pred poskytnutím alkoholického nápoja na zníženie bolesti.

Je to morbídna myšlienka, avšak eXtremely Viscerálny zážitok, aby ste skutočne videli osobne mumifikované deti. Salta City má tri z nich v múzeu archeológie s vysokou nadmorskou výškou!

Tri deti boli nájdené v roku 1999 na vrchole inštalácie Llullaillaco (vrchol 6 739 m) expedičným tímom. Pretože mrazivé chladné podmienky sa telá nikdy nerozložili, ako aj odevy, ktoré mali na sebe. Aj keď v múzeu sú 3 deti, pri nákupe sa zobrazuje iba jedno jedno mesiace, aby sa zabezpečilo zachovanie tela.

Počas našej návštevy bola vystavená La Niña Del Rayo (Bletening Girl). Bola veľmi malá postava a vyzerala ako bábika. Jej telo bolo tak dobre zachované, že to prakticky vyzeralo falošne. Tieto tri deti sa uvádza, že sú to najlepšie zachované múmie na svete.

Je pre nás určite morbídne a ťažké pochopiť, prečo by to ľudia Inkovia urobili. V skutočnosti to však bolo mimoriadne typické počas predkolumbovských časov naprieč Mesoamerica, Južná Amerika, ako aj v Severnej Amerike. Múzeum nám ponúklo oveľa lepšie pochopenie andskej kultúry, ako aj ich spojenie s horami.

Španielska, ako aj domorodé kultúry sú v Salte veľmi populárne, a to nielen z hľadiska dizajnu, ako aj náboženstva, avšak rovnako v potravinách.

Počuli sme o jedle s názvom „Locro“, ktoré pochádza z jazyka Quechua, ako aj z typického andského jedla. Zistili sme tento výdatný guláš v reštaurácii La Criolleta, ktorá podáva konvenčné jedlá. Miska pretekala kúskami duseného mäsa, bielej kukurice, fazuľami a zemiakmi Papa Chola.

Bolo to husté, ako bolo vynikajúce.

Locro polievka bola vynikajúca, ako aj extrémne náplň

Náš sprievodca na pešej ceste nás predstavil do ekonomickej reštaurácie, ktorá slúži na kombináciu andských, peruánskych a juhoamerických kuchýň. Poloha sa volala Viracocha, rovnako ako sme tam prvýkrát šli do ponuky dňa, ale nakoniec sme sa vrátili, aby sme sa tam mohli najesť štyrikrát počas našej cesty do Salty!

Celá stránka poskytovala potraviny varené peruánskymi spôsobmi a zároveň využívali zdravé komponenty, ktoré sú spoločné pre andskú kultúru, ako aj pre región.

Počas programu našich 5 výletov do Viracochy sme jedli na quinoa polievku, vegetariánske cestoviny, steak, bravčové mäso, kuracie mäso, empanady a ďalšie. Omáčky použité pri varení boli jedinečné, slané, úžasné a chutné. Lemonáda infúziou mincovne bola božská, rovnako ako šošovkový štartér s buchtami.

Toto vegetariánske jedlo bolo primárnym programom v ponuke dňa, avšak denne sa zmenilo

Po našom jedle sme boli vždy plnení a spokojní, ako aj našťastie to nebolo na peňaženke ťažké.

Pre náš posledný deň v Salte sme sa rozhodli vysporiadať sa s kopcom San Bernardo. Môžete sa rozhodnúť, že si vezmete automobil s káblovou televíziou, jazdia alebo sa zvýšite po 1 000 + krokoch. Rozhodli sme sa získať nejaké cvičenie a urobiť našu metódu do kopca pre západ slnka.

Túra bola skutočne dosť vyčerpávajúca, ale stojí za to za scenériu. Spočiatku, pohľad, ktorý sme videli, boli pokryté niektorými stromami, ako aj nie všetky také vynikajúce, ale potom sme si uvedomili, že pohľad lepšie na káblové televízne autá a nákladné autá bol oveľa lepší, ako sme boli odmenení pozoruhodným panoramatickým výhľadom na Saltu .

Stálo to za 1 000+ schodov na vrchol kopca San Bernardo

Zostúpili sme po schodoch dôkladne potešené našim rozhodnutím cestovať do Salty, ako aj úplne zaujate kultúru, jedlo a históriu tejto oblasti Argentíny. Boli sme pripravení vidieť oveľa viac, ako aj tak sme sa rozhodli prenajať si autá a nákladné vozidlá a cestovať osobitne okolo provincií Salty a Jujuy na 8 dní! Viac si o tom skontrolujte tu:

Cesta v severozápadnej Argentíne: Salta do Cafayate

Cafayate, Argentína: Je to všetko o víne

Cesta v severozápadnej Argentíne: Cafayate do Tilcara a Salt Flats

Tipy cestovateľov:

Zostali sme v Posade del Angel a páčili sme sa to! Miesto je vynikajúce, personál je mimoriadne sladký, priestor je veľký a tak aj tak raňajky sú zahrnuté v cene. Wi-Fi funguje dobre, ako aj priestory majú A/C. Kliknutím doprava tu si môžete rezervovať s Booking.com.

Taxi z letového terminálu do blízkosti primárneho námestia stojí 170 pesos (10 dolárov).

Múzeum archeológie s vysokou nadmorskou výškou stojí na vstup 100 pesos (6,30 dolárov).

Reštaurácia New Time sa nachádza na primárnom námestí a je vynikajúcim miestom pre ľudí, ktorí sa pozerajú ako wEll ako nápoj.

Reštaurácia Viracocha bola naša preferovaná s ponukou dňa, ktorá stála 150 pesos (10 dolárov). Zahŕňa štartér, džús, predjedlo a primárny kurz. Je to obrovské na to, aby ukázali 2 ľudí.

Pozrite sa na úplne bezplatný peší výlet (Salta úplne zadarmo prechádzky), kde nájdete informačnú a fascinujúcu pešiu cestu po meste.

Výdavky na autá a nákladné autá káblovej televízie a nákladné auto, rovnako ako Hill San Bernardo, je 150 pesos (10 dolárov), návrat.

Celý čas sme sa v Salte cítili bezrizikovo, takže sa nevyžaduje, aby sme boli nadmerne opatrní.

V meste sa nachádza obchod s potravinami Carrefour, ktorý je vynikajúcim miestom na zásoby na výlet.

Autobusy do Mendozy sú medzi 18 – 19 hodinami. Existujú rôzne podnikanie, z ktorých si môžete vybrať. Po našom výlete sme autobusovali zo Salty do Mendozy s Andesmarom. Výdavky boli 2 079 pesos (135 dolárov), na palube bolo úplne bezplatné červené víno, ako aj (zlé) jedlo.

Poznámka: Nebola sponzorovaná žiadna časť našej cesty v Salte. Platili sme vlastnú metódu a chceli sme sa s vami podeliť o naše tipy, pokyny a návrhy? Dúfame, že zistíte, že náš materiál je užitočný! Ak áno, páčilo sa nám to, ak by ste sa mohli vyjadriť nižšie a zdieľať ho na sociálnych médiách. Poďakujte vám!

Pozrite sa oveľa viac našich videí Argentíny tu!

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *