Solo Traveler’s Guide na Palawan, Filipíny

cestovné sólo nie je pre každého, áno, ale ak ste to ešte neurobili, možno ho chcete pridať do zoznamu vedier.

Solo Travel vám dá pocit slobody, ktorý by ste neboli schopní zažiť, ak ste cestovali so spoločníkom.

Na rozdiel od toho, či cestujete so skupinou, napríklad, ak idete sólo, nebudete musieť čakať pre nikoho. Robíte to, čo chcete robiť, kedykoľvek a kdekoľvek. Toto je primárny dôvod, prečo som si vybral sólové cestovanie.

Prečo cestovať sólo v Palawan?

Ohromujúce krasové útesy Palawan.
Ak budete cestovať sám prvýkrát, je najlepšie si vybrať cieľ, kde je miera kriminality nízka a ľudia idú z cesty, aby boli užitočné. Ohromujúci ostrov Palawan na Filipínach sa hodí na účet a na vrchole toho je domovom niektorých z najviac dych berúce pláže, ktoré si kedy uvidíte.

Palawan má tiež rad možností ubytovania, ktoré sú ideálne pre rozpočet a sólových cestujúcich. Použite hotelové rezervácie stránky, ako je Booking.com a Traveloka pre úžasné ponuky v hotelových izbách a Palawan Resorts v El Nido, Coron, alebo Puerto Princesa.

Rovnako ako mnohé filipinos, Palaweños môže tiež konverzovať v anglickom aj tagalogu, takže komunikácia je jednoduchšia. Môžete hovoriť s kýmkoľvek, kto by požiadal o pokyny a podobne. Sú tiež používané na interakciu s turistami, takže sa pravdepodobne nebudete držať ako boľavý palec, aj keď ste jediný cudzinec.

Ďalšia úžasná vec o sólovej ceste v Palawan je to, že má niečo v obchode pre každého. Bez ohľadu na to, čo ste dúfali, že budete robiť počas svojej cesty, sú pravdepodobné, provincia ste pokryli.

Povedzte, že sa chcete stretnúť s novými ľuďmi. Nemalo by to byť problém, pretože miestni obyvatelia sú priateľskí a je ľahké nájsť iných ako podobne zmýšľajúcich cestujúcich. Ak chcete uniknúť davom, stále existuje množstvo destinácií, ktoré sú z väčšej časti nepreskúmané masovým cestovným ruchom.

Ak hľadáte oveľa potrebnú prestávku z technológie, si môžete vybrať jednu z mnohých miest v Palawan s prerušovaným žiadnym mobilným telefónom alebo Wi-Fi signálom.

Bezpečnostné návrhy na zapamätanie pri cestovaní sólo v Palawan

Jednou z výziev cestovného sólu je, že musíte vidieť svoje vlastné späť a byť na plný upozornenie po celú dobu. Hoci Palawan je zvyčajne bezpečný pre Filipín a zahraničných turistov, berte na vedomie tieto pripomienky.

Tisíce návštevníkov prichádzajú do Palawan každý rok a niekoľko z nich môže byť nedôveryhodné, takže cvičenie opatrne s ľuďmi, s ktorými ste sa práve stretli. To platí najmä vtedy, ak zostanete v spoločných izbách v hostejoch.

Väčšina miestnych obyvateľov je skutočne dobrá, ale tam sú niektorí, ktorí môžu chcieť využiť ďalšie, najmä turistov

Buďte v neustálom komunikácii s niekým späť domov prostredníctvom telefónnych hovorov a informujte ich o svojom itinerári.

Ak sa niečo necíti správne, počúvajte svoju intuíciu a ísť niekde sa cítite v bezpečí.

Zvládnutie umenia sám

Čerstvé morské riasy slúžili v Palawan.
Jesť sám môže byť skľučujúca, ak si na to nepoužívate, alebo ak je to tvoje prvé cestovanie sólo. Robiť to v Palawan nie je veľký problém, a budete sa pravdepodobne cítiť oveľa nepríjemnejšie, než je situácia zaručená.

Ľudia vám zvyčajne nechajú sám, ale ak chcete, aby niekto mohol hovoriť, neváhajte začať konverzáciu s miestnymi obyvateľmi.

Avšak, ak chcete byť ponechaný sám, prečítajte si knihu alebo písať vo svojom časopise.

Ak zostanete v rezorte, spoznajte personál. Palaweños sú priateľským množstvom, a oni vás pozdravia, kedykoľvek vás uvidia, najmä ak si myslia, že nie ste spokojní sám.

Ako ušetriť náklady pri cestovaní sólo v Palawan

Spojenie s výletovými skupinami je jednoduchá v El Nido, Coron a Puerto Princesa.

Jedným z cieľov akéhokoľvek backpacker je získať čo najviac z jeho rozpočtu. To je jednoduchšie vytiahnuť, keď cestujete sólo, najmä s nasledujúcou taktikou úsporou nákladov.

Pridajte sa k prehliadkam skupiny. Mnohé cestovné kancelárie v Palawan ponúkajú túto možnosť cesty na jednotlivcov alebo malých skupín.

Zostaňte na hostely, ktoré účtujú za posteľ a nie izbu.

Väčšina miest v Palawan je malá, takže nepoužívajte verejné nosenie, pokiaľ nie je potrebné. Kúpte si mapu a preskúmať pešo.

Ako Palaweños láska k jedlu, provincia má veľa ekonomických reštaurácií, ktoré slúžia dobrým jedlom a studeným nápojom. Môžete skúmať svoje možnosti pred cestou, alebo môžete požiadať spoluobčanov alebo hostelových zamestnancov pre svoje odporúčania.

When you’re exhausted of being alone, ask the hostel staff where other foreigners typically hang out. While the nightlife is not as lively as in Boracay, for example, there are still good places to be when the sunsets. V závislosti na tom, kde ste, tam may byť niektoré bary s živou hudbou.

Nebojte sa vyskúšať cestovanie sám, najmä v Palawan. Bol som niekoľkokrát, a je to vždy jeden z mojich vysoko odporúčaných sólových cestovných destinácií na Filipínach!

Vyhlásenie: Kozy na ceste je Amazon Associate a tiež Affiliate pre niektorých iných predajcov. To znamená, že získame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog a nákup od týchto predajcov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *