16 vecí, ktoré si môžete vybrať a robiť v Tallinn, Estónsko

Publikované: 03/12/20 | 12. marec, 2020

Tallinn, hlavné mesto Estónska, je stredoveké mesto sa zasadené proti Baltskému moru. S jeho malebným historickým starom mestom, ktoré sa datuje do 13. storočia, to čerpá turistov od pádu Sovietskeho zväzu.

Lacné ceny, lacné ceny a krásu Prahy bez davov urobili Tallinn atraktívny víkendový útek pre Európanov.

Na výlet som navštívil na výlet z Fínska – medzi týmito dvoma mestámi je častá trajektová služba – a bola zabavená. Bola to zmes Nordickej a Baltskej kultúry s množstvom vecí, ktoré si môžete vidieť a robiť.

Najlepšie zo všetkých, bolo to super cenovo dostupné!

Hoci mesto sa v posledných rokoch stalo trochu viac preplnené a drahé, je to ešte jeden z mojich obľúbených miest v regióne. Je to pokojné a nádherné: Ľudia sú otvorení a uvoľnení a krajina je super tech-forward (ponúkajú služby e-rezidencie špeciálne pre digitálne nomády).

Aby ste vám pomohli urobiť čo najviac z vašej cesty, tu sú najlepšie veci, ktoré vidia a robte v Tallinne – od Super Touristy To Off The Beaten Trail!

1. Urobte si bezplatnú turné

Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, keď prídete do nového mesta, je vziať si bezplatnú turné. Sú skvelý spôsob, ako sa dozvedieť o cieli a jeho histórii, pričom sa nachádzajú v hlavných pamiatok.

Nielen

Estadventures má niekoľko rôznych voľných možností turné, vrátane všeobecných turistických zájazdov, výlety zameraných na komunistickú minulosť v meste a výlety ulice. Len sa uistite, že ste si vybrali sprievodcu!

2. Estónske námorné múzeum

Založené v roku 1935 a nachádza sa v historickej 500-ročnej budove, toto múzeum zdôrazňuje históriu námornej kultúry Estónska. Hlavnou atrakciou je interaktívna výstava nástavca s morským prístavom, ktorá zahŕňa krátku 184 seaplánu, ako aj seur-poháňaný Icebreaker Suur Toll.

A nenechajte si ujsť ponorku 1936 Lembit, jediná prežitia Baltská vojnová loď z druhej svetovej vojny (a jednej z dvoch ponoriek v estónskej námornej histórii). Je tu aj akvárium, Miniatúry lodí a letový simulátor. Je to zábavné a vzdelávacie miesto pre dospelých a deti.

VesilenNuki Tee 6, +372 6200 550, Mermemuseum.ee. otvorená utorok-nedeľa 10:00-6pm; Uzavretý pondelok. Prijatie: 15 EUR.

3. GLEHN Park & ​​Castle

Glehn Park, ktorý sa nachádza na svale Nomme, je domovom stredovekého štýlu Glehn Castle. Postavený v roku 1886, park a hrad vytvorili Nikolai von Glehn, bohatý a eklektický muž známy svojou nezvyčajnou chuťou v dekorácii (napríklad tabuľky a stoličky vyrezávané ako figúrky, veľké sochy a obelisk pred jeho domom hrobu jeho obľúbeného koňa).

Bohužiaľ, väčšina hradu bola vyradená počas druhej svetovej vojny, takže žiadny z jedinečných kusov nábytku, ktorý vytvoril, zostal. Stále však budete vidieť sochy, ktoré postavil na pozemkoch parku. K dispozícii je tiež observatórium veža a palmový dom, ktorý má nádhernú mozaikovú strechu. Je to dobré miesto na relaxáciu, choďte na prechádzku, alebo choďte na lyžovanie počas zimy.

Vana-Mustamäe 48, +372 652 5076, Ttu.ee/organisatsioonid/glehni-loss. Budova nie je otvorená pre verejnosť, pretože sa teraz používa na podujatia (svadby, konferencie, recepcie atď.).

4. Tallinnová radnica a námestie

Tallinnovská gotická radnica je najstaršia v Baltikoch. Dokončené v roku 1404 sa môže pochváliť 64m spire preliate s poveternostným vplyvom starý bojovník (pomenovaný Old Thomas), Tallinn City Guard a Hero zo 16. storočia, ktorí bojovali v livonickej vojne.

Od mája do septembra môžete vyliezť na 14 metrov (111 stôp). Interiér radnice je otvorený pre návštevníkov ako múzeum len v júli a auguste; Vnútri, dostanete sa vidieť farebné návrhy na stenách, zložitých drevených rezbároch a úžasné klenuté stropy, ako sa dozviete o meste a jeho histórii.

Okolité plaza je skvelým miestom pre ľudí-hodinky a hostite si veľa aktivít a trhov počas celého roka.

Nenechajte si ujsť ročné päťdňové Tallinn Starého mestského festivalu, ktorý sa konal v máji. Je to venované kultúrnemu dedičstvu Tallinnu a zahŕňa tematické dni, ako je stredoveký deň a deň detí, ako aj mnohé workshopy, hudobné a divadelné predstavenia.

Raekoja Plats, Kesklinna Linnaosa (City Center), +372 645 7906, Raekoda.tallinn.ee/. Otvorené pracovné dni z 10:00 – 4pm. potrebné rezervácie. Vstup je 5 EUR.

5. Múzeum fotografovania Tallinn

Skryté uprostred dlažobných ulíc Tallinna, toto malé múzeum je zastrčené v väzení 14. storočia. Zameriava sa na históriu fotografie Estónska so stálym výstavou vrátane starožitných fotografií a fotoaparátov z roku 1840 – keď sa fotografia najprv urobila svoju cestu do Tallinna – do roku 1940.

Môžete tiež pozrieť na súčasnú fotografiu z moderných umelcov v mnohých rotujúcich exponátoch múzea. Je to veľmismall museum, but super interesting even if you’re not a huge photography buff.

Raekoja 4/6, +372 644 8767, linnamuuseum.ee/fotomuuseum. open Saturday, Wednesday, and Friday from 10am–5pm, Thursdays from 12–8pm, and Sunday from 11am–4pm. closed Monday and Tuesday.

6. Estonian Open-Air Museum

Located 15 minutes from the city center by car, this open-air ethnographic museum recreates what life was like in Estonia’s rural countryside. It’s a life-sized rural village composed of farms, a wooden chapel, a school, fire station, shop, and an inn that highlights how families from different social classes lived during the 18th and 19th centuries.

There’s plenty to do, from eating a traditional Estonian meal to riding a horse to taking a workshop. It’s open all year round, but you might want to go during the summertime when it’s warm! It’s also one of the best things to do in Tallinn with kids. download the mobile app Numu for a free audio guide while you’re at the museum.

Vabaõhumuuseumi tee 12, +372 654 9100, evm.ee/est/avaleht.Open daily from 10am–5pm. Admission is 8 EUR. free entrance with a Tallinn Card.

7. Ichthus Art Gallery

This is one of Tallinn’s best-kept secrets. It’s tucked away in the depths of St. Catherine’s Dominican Monastery, which dates back to 1246. On arrival, turn right toward steep steps that take you into the cellar. The confined space used to contain three wings, called the Claustrum, that housed monks in the 13th century.

Today, the space is used by artist Aleksandr Savchenkov, who sells his original artwork from the cellar. As you wander about you’ll also see the ‘Energy Pillar’, which is located in the ancient monastic chambers and is said to be a source of spiritual well-being.

Müürivahe Tänav 33, +372 5559 5920. Admission is free; however, donations are accepted.

8. Epitaphs of the Cathedral of Saint Mary

The grounds of this church date back to the 13th century, though the current building itself is from the 17th. What makes it unlike most other churches is that coats-of-arms epitaphs hang on the walls of the church instead of more traditional religious artwork or decorations.

Historically, these were used as headstones for people of importance, such as nobles and knights. They reflect the people of status who were buried on the grounds.

In fact, the first man who ever led a Russian voyage around the world, Admiral Adam Johan von Krusenstern, is buried here. Climb the 69-meter (226-foot) bell tower to get a beautiful view of the city.

Toom-Koolitänav 6, +372 644 4140. open Tuesday–Sunday 10am–3:30pm, closed Mondays. Admission is 5 EUR for adults and 3 EUR for children. dress respectfully as this is a place of worship.

want to travel Europe like an expert?

get all my best Europe travel tips as well as a free planning toolkit that includes the following guides sent to your inbox:

how to stay past the 90 Day Limit

61 savvy travel Tips

The ultimate packing Checklist

My favorite companies to Use

My step-by-step trip planning Guide

send me travel tips!

9. Estonian architecture Museum

The Estonian architecture museum was established in 1991 during the fight for Estonian independence. The museum is located in the Rotermann Salt storage building, which was built in 1908 (and then reconstructed in 1995 with multiple additional floors for the museum).

Its galleries now feature drawings from the 1920s, as well as over 11,500 archived items (such as drawings and sketches) and some 18,000 items in their photo collection. There are always some interesting rotating exhibits here too.

Ahtri tänav 2, +372 625 7000, arhitektuurimuuseum.ee. open Tuesday–Sunday 11am–6pm, closed Mondays. Admission is 6 EUR.

10. TV Tower

Adrenaline junkies will get a kick out of visiting the TV Tower. Not only will you have an incredible bird’s-eye view of Tallinn from the top, which stands 314 meters (1,030 feet) tall, but you can also try the walk on the edge experience. Hop into a harness and step outside of the tower onto the exposed deck. It’s the highest open deck in northern Europe and offers both an incredible view and a huge rush!

The TV Tower was constructed when Tallinn was chosen as a host city for sailing during the 1980 Moscow Olympics. It closed in 2007 for renovations and reopened in 2012. It has floor-to-ceiling windows (not ideal if you’re afraid of heights) so you can really soak in the view as well as touch-screen information panels so you can learn about the tower and the city.

The tower hosts many events, such as music concerts and the annual stair Run to mark the anniversary of its reopening.

Kloostrimetsa teE 58 A, +372 686 3005, Teletorn.ee. Prijatie je 13 EUR a prechádzka na hrane stojí 30 EUR.

11. Telliskivi Creative City

TELHISKIVI CREATIVE CITY je pracovisko pre viac ako tisíc ľudí, s umelcovým štúdiom, rozhlasovou stanicou, skúšobnými priestormi a kanceláriami mimovládnych organizácií, všetko, čo sa nachádza po celú dobu desiatich odinštalovaných továrenských budov. Tellskivi hostí každú sobotu a v priebehu roka je viac ako 600 kultúrnych podujatí, vrátane tanečných výkonov, hudobných koncertov a improvizáciou divadla.

Tam sú farebné nástenné maľby na mnohých budovách a nájdete aj reštaurácie a bary plné miestnych obyvateľov a turistov. Uistite sa, že jete v rašete (“Stop” v Estónsku) pre naozaj jedinečný zážitok: Je umiestnený vo vnútri dvoch starých sovietskych železníc (a jedlo je tiež skvelé!).

Telliskivi Tändav 60A, Pohja, Tallinna Linnaosa.

12. Tunely Bastion

Tieto tunely boli pôvodne postavené v 17. storočí ako pridanie k Kobku v De Kök (PEEK v kuchyni) veže a boli určené na skladovanie. Neskôr držali väzňov a potom boli použité ako útulky proti nájazdom na vzduchu počas druhej svetovej vojny.

Vo modernejšej histórii ich zlodeji a povstalci používali na prístrešok, pretože polícia sa zvyčajne vyhla tunelom. V roku 2004 boli vyčistené a otvorené na verejnosť. Ak ste dosť odvážni, môžete preskúmať navíjanie bludisko tmavých, vlhkých tunelov na sprievodcovi, keď navštívite vežu.

KOMANDANDI TEE 2, +372 644 6686, Linnamuseum.ee/kiek-de-Kok. Otvorený utorok-nedeľa 10 am-5pm (štvrtok až do 8:00), zatvorený pondelok. Vstup je 14 EUR.

13. Hrad TOOMPEA & Alexander Nevsky katedrála

TOOMPEA HRADU DÁTUMY Celú cestu späť do 9. storočia a v súčasnosti používa Riigikogu, Parlament Estónska. Východné krídlo má jasne farebný ružový a biely exteriér v barokovom slohu, ako objednaný cisárovnou Catherine Veľký v roku 1773. Protiľahlá strana má stále svoj stredoveký kameň exteriér. Estónska vlajka sa každého dňa zvýši nad vežou pri východe slnka.

Môžete tiež navštíviť Blízkeho katedrály Alexandra Nevského. Otvorila sa v roku 1900 počas czaristickej ríše a je domovom najväčšieho zvončeka Tallinna (váži 15 ton). Impozantné exteriérové ​​ukážky Ruská oživenie architektúry s kómou v tvare cibule. Interiér je zdobený farebnými mozaikami a zafarbenými oknami a má tri ozdobené oltáre.

Hrad TOOMPEA: Straty Plats 1A, +372 631 633, Riigikogu.ee. Vo štvrtok na 11:00, je tu 45 minút jazdy anglického jazyka z hradu. Prijímania sú zadarmo, hoci si musíte rezervovať svoje miesto vopred.

Alexander Nevsky Katedrála: Straty Plats 10, +372 644 3484, Cathedral.bg/en/home. Denne otvorený od 7:00 hod. Vstup je zadarmo. Šaty úctivo, ako je to miesto uctievania.

14. Sovietsky socha cintoríny

Sovietsky socha Graveyard, ktorý sa nachádza v blízkosti Hrad Maarjamäe, obsahuje zbierku vyradených sochov, ako sú napríklad Joseph Stalin, Vladimir Lenin a Michail Kalinin. Po opustení Sovietov Tallinn, boli tu vyhodené a ignorovali.

Nájdete tu veľké sochy hláv (klasická sovietska socha) a iní, ktorí veža viac ako tri metre (desať stôp). Je to surrealistické miesto na návštevu – najmä keď si uvedomíte, že to nie je ani 30 rokov, odkedy Estónsko dosiahla nezávislosť a tieto sochy boli ponechané na vyblednutie do histórie.

Pirita Tee 56, 10127, Ajaloomuseum.ee/exhibícia/permanent-exhibícia/Noukogude-aegsete-monumentide-Valinaitus. Otvorený utorok-nedeľa 10 AM-6PM, uzavretý pondelok.

15. KGB Múzeum

Izby, ktoré predtým používali špióni počas sovietskej éry sedia na najvyššom poschodí štýlového hotela Viru, ktorá sa nachádza na námestí Viru. Dom počúvania a nahrávacie zariadenia (niektoré šikovne skryté), telefonické telefóny, uniformy a písací stroj.

Len málo ľudí vedel, že tieto izby existovali, a oni boli vystavení len v deväťdesiatych rokoch, keď KGB utiekol mesto. Vrhajú svetlo, ako controlling a podvrátok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *