Cestovná zbierka: Čo zhromažďujú vaši preferovaní autori blogu zo zahraničia?

Toto je mimoriadne špeciálny príspevok. Je to úplne prvý krátky článok v spolupráci, ktorý sme kedy mali na našich stránkach! Niektorí pozoruhodní autori blogov z našej cestovnej štvrte sa spojili, aby sa rozprávali o svojich cestovných zbierkach. Čo sa zhromažďujeme počas našich dobrodružstiev v zahraničí? Zaujíma vás, čo je v našich batohoch po každej krajine, ktorú navštevujeme? Práve tu sú niekoľko odpovedí:

Svet D:

Máme tendenciu zhromažďovať jeden produkt z každej krajiny, ktorú navštevujeme. Buď to prepravujeme dom, ak sme na chvíľu na ceste, alebo ho zabalíme do kufra, aby sme sa s nami obnovili. Radi by sme kupovali väčšie produkty, ako sú sochy alebo bubny, a nie bitové drobnosti. Táto metóda, ktorú môžu, môžu skončiť ako dobré umelecké dielo pre náš neexistujúci dom. Najlepšie teraz máme veľa našich cestovných výrobkov na obrazovke v dome môjho rodiča. Práve tu je niekoľko výrobkov, ktoré máme v suteréne môjho rodiča od Bali do Jordánska, ako aj Keny do Mongolska. Všetci sú miestne zakúpení a všetci majú za nimi trochu príbeh, ktorý pridáme do našich spomienok.

– Deb & Dave of the World D

Kočovník Samuel:

V priebehu rokov som nakoniec bol menej materialistický ako v minulosti. Cestovanie ma naučilo početné hodiny; Jednou z najväčších je to, že na zadnej strane je ťažké priviesť ťažké zaťaženie. Vďaka tomu som sa nedávno uvedomil, že mám nepredvídateľnú príťažlivosť pre zreteľné aj chladné tričká. Keď som chodil do Malacca, Malajzia som objavil brilantne zafarbený dom Orangutan vymaľovaný v neónových farbách. Uviesť, že to uviazlo ako boľavý palec by bolo podhodnotením. Keď som sa pustil vo vnútri, objavil som regionálny malajzijský umelec Charles Cham, predával množstvo rôznych individuálne vyvinutých tričiek tričiek v jasných neónových farbách. Jeden v konkrétnom upútaní ma upútal; Mal obrovský orangutánsky obchod s primárnym obrysom s kričaním nahlas ekologicky priateľským ako prevládajúcou farbou. Nemohol som si len kúpiť jeden. Nakoniec som vyšiel z obchodu s 5 rôznymi tričkami, ktoré urobili moje „ďalšie tričká“ okamžite zastarané.

– Sam kočovného Samuela

Ten batoh

Keď sa týka zhromažďovania suvenírov, mám niečo pre šatky. Mastné odtiene alebo so vzormi, jasnými farbami alebo mäkkými tónmi, hodvábom alebo kašmírou, všetky ich zhromažďujem. Nepoznal som, že mám takú obrovskú vec pre šatky, kým sa ma jeden z mojich stážistov v Kórei neopýtal: „Učiteľ, prečo vždy nosíš šatku?“ Jedným z dôvodov, prečo sa mi páči zbieranie šátov, je to, že ich môžem nosiť prakticky po celý rok, a navyše robia vynikajúce mementy pre domácnosť aj priateľov. Obrázok, ktorý som zahrnul, ukazuje presne, aké početné šatky, s ktorými som sa zvládol, sa zhromaždili za posledné 4 mesiace v juhovýchodnej Ázii … ale je to v poriadku, nie sú pre mňa všetko!

– Audrey toho batohu

Etramping:

Ako cestovateľ rozpočtového plánu sa snažím minúť tak dobre veľa peňazí na suveníry. Rád by som sa však zaobchádzal s žiarivými náramkami, ktoré zahŕňajú výzvy od mojich dobrodružstiev. V súčasnosti mám zbierku oveľa viac ako 100 rôznych náramkov, ktoré som kúpil v rôznych krajinách, ktoré som cestoval z Paríža z Ríma do Pekingu a Siem Reap. Každý jednotlivý náramok prináša fantastické spomienky, ktoré si budem vážiť navždy. Môj preferovaný je krásny drevený náramok, ktorý som kúpil v Lhase, vo financovaní mesta Tibet. Bol ručne vyrábaný a maľovaný piatimi spoločnými pre farby tibetských náboženských presvedčení-modrá symbolizuje oblohu, ekologický vzduch, červený oheň, bielu vodu a žltú zem. Bežne poskytujem náramky svojim najlepším dobrým priateľom ako darček, ak sa im to skutočne páči.

– Agness etrampingu

Globálny kobylky:

Snažíme sa, rovnako ako zhromaždiť niečo, čo predstavuje krajinu, hoci mnohé čas, ktorý je k dispozícii v type malej rozkošnej hračky! Tokio je rýchlo najlepším miestom pre tento typ zbierky, ako aj preferované „Kawaii“ odtiaľ určite prišlo. Gray tiež zhromažďuje letáky, ako aj príklady grafického štýlu krajiny – vynikajúca motivácia pre jeho dizajn.

– Becky a Gray z globálnej kobylky

Cestovné Canucks:

Najprv sme začali zbierať masky, keď sme bývali v Malajzii už v roku 2004. Pretože potom naša zbierka rozrástla na viac ako 40 masiek. Mnoho masiek sa kúpilo na pouličných trhoch, pričom naše preferované masky prichádzali z Kostariky, Peru a Talianska.

-Cam & Nicole z cestovných kanálov

Väčšinou Victoria:

Až donedávna boli naše cesty vždy dovolenky (také početné, ako by sme mohli zachytiť do našich rokov ročnej príspevku na dovolenku). Mohli by sme nás nakupovať rovnako akoPáčilo sa nám a ak sme si to skutočne želali, len by sme na letisku zaplatili ďalšiu váhu, aby sme ju odleteli domov. Ale teraz, keď sme „batohov“ alebo aspoň cestujeme s batohom (nie som si istý, či sme ešte plne kvalifikovaní ako „správnych batohov“!). To si vyžadovalo, aby som bol oveľa disciplinovanejší – viem, že ak niečo kúpim – musím to priniesť so sebou! Tak som začal zhromažďovať náramky – dostanem jeden (lacný!) Náramok na cieľ. Zmierňuje moju „potrebu nakupovať“ a napriek tomu sú málo dostatočné na to, aby sa ľahko zbalili. Aj keď ich v skutočnosti nosím len, takže to nezaberá žiadne ďalšie miesto! Rovnako som začal zhromažďovať kvety – „tlačím“ v zadnej časti môjho denníka, kde počas našej cesty vyschnú. Niektoré z nich budú pridané do mojej knihy šrotu, niektoré budú spojené s mojou „Wanderlustova doska“-obrovským pinboardom v našom jedálenskom priestore doma.

– Victoria z väčšiny Victoria.

Profesionálny vagabond:

Za posledných pár rokov som nakoniec bol minimalistický. Prakticky čokoľvek, čo vlastním, sa dá naplniť do 2 batohov. Zber cestovných suvenírov teda nie je môj problém. Avšak okrem fotografií zhromažďujem niečo z každej krajiny. Papierové peniaze. Doteraz som bol v 13 krajinách (cestujem mimoriadne pomaly) a ušetril som z každého meny. Okrem Panamy, pretože skutočne využívajú americkú menu. Moje preferované náklady sú náklady, ktoré už nie sú v obehu. Poznámka Cordoba vo výške 100 dolárov od Nikaragua, ktorá bola označená novou nominálnou hodnotou vo výške 100 000 dolárov Cordobas. Po revolúcii Nikaraguja inflácia vyskočila až 400%a vláda práve vyrazila svoju starú menu novými hodnotami.

– Matt z odborníka vagabond

Nadšenie a pas:

Zhromaždím niečo konkrétne, nie. Ale zhromažďujem fotografie aj spomienky. Namiesto preťaženia nášho domu s chotchkies (ktoré sa mi nepáčia s vášňou), vážim si svoje fotografie a využívam svoje preferované na výrobu obrázkových kníh. Vždy sa uistite, že si kúpim presne rovnakú veľkosť, ako aj teraz máme na konferenčnom stolíku dobrú zbierku kníh. Priatelia, ako aj domácnosť, ako ísť s nimi, je to perfektné, čiastočne, pretože sa mi páči predvádzanie krásnych obrázkov z našej cesty a keďže obrázková kniha robí rozprávanie. Teraz nevyžadujem, aby som rozprával rovnaké príbehy, ako aj viac! „

– Jessica nadšenia, ako aj pas

Plavný pár

Ak je jedna vec, ktorá nás robí slabým na kolenách a chytíme naše peňaženky skôr, ako sme mali čas veriť v praktickosti, je to umelecké diela. Kdekoľvek cestujeme, vždy sa snažíme objaviť jeden kus autentického umeleckého diela. Máme olejomaľby z Paríža, Batik z Indonézie, kaligrafia z Taiwanu-a to je len niekoľko našich obľúbených! Tieto umelecké diela nemusia byť teraz praktické, ale jedného dňa dúfame, že budeme mať svetský displej, ukazovateľ našich preferovaných miest, ako aj výstavu našich ciest. Rovnako sa nám páči motivácia a propagácia regionálnych umelcov!

– Dan & Casey z cestovného páru

V neposlednom rade…

Kozy na ceste:

Počas našich prvých 2 dlhých výletov sme kúpili suvenír, ktorý by predstavoval každú kultúru, ktorú sme boli – potrubie Sheesha zo Stredného východu, krásnu maľbu z Afriky, ako aj drevené sochy, ako aj misky zo SE Ázie. Využil som tiež na zhromaždenie záberového pohára (a naplnil som ho z pláže z pláže) z každej krajiny, ako aj Nick by si kúpil tričko. Pretože sme si uvedomili, že keďže nemáme domov, nemá zmysel ukladať všetky naše mementy v krabici späť v Kanade! Takže teraz zhromažďujem náramok z každej krajiny (len cenovo dostupný, ktorý nosím stále), odznak s vlajkou krajiny, ako aj jeden kus papierových peňazí – odznaky, ako aj papier, nič nehodnotia ! Nick zhromažďuje mincu z každej krajiny, do ktorej ideme, čo sa trochu hodnotí, avšak nie tak dobre. Toto sú naše preferované mementy!

-Dariece a Nick of Goats na ceste

Tam to máš. Pretože mnohí z nás prinášajú svoje životy na chrbte, sme všetci o veciach, ktoré hodnotia mimoriadne málo! Mementá, ako aj drobky produkujú vynikajúce spomienky a sú dobré na zhromažďovanie sa v zahraničí, avšak tie najlepšie mementy sú obrázky, ktoré robíme, ako aj spomienky, ktoré uchovávame v mysli, ako aj v našich srdciach.

Zhromažďujete niečo z vašich ciest? Ak áno, čo? Ak nie, why?! Zanechajte komentár nižšie.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *