10 najdôležitejších prvých krokov pre úplne nový cestovný blog

Spustenie blogu je ľahké a trvá iba asi 5 minút, ale čo potom? Po spustení blogu, navrhnite ho trochu, pridal nejaké príspevky a ste pripravení na spustenie, čo robíte ďalej? Toto sú veľmi dôležité otázky, ktoré treba odpovedať, a my vieme, že nevedíme, čo robiť ďalej.

Noví blogeri zvyčajne zlyhávajú, pretože robia rovnaké smrteľné obchodné chyby a cítia sa ohromení. Faktom je, že rast blogov je vzorec a musíte neustále postupovať podľa správnych krokov k úspechu.

Cestovné blogovanie úplne zmenilo naše životy, ale nestalo sa to počas noci. V tejto hre nie je „zbohatnúť“. Naša cesta z hobby-blogu do firmy na plný úväzok bola dlhá! Ak chcete uspieť pri blogovaní, musíte si vytvoriť blog s vedomím, že jeho vybudovanie bude trvať do tej miery, že vám môže zarobiť 10 000 – 20 000 dolárov+ mesačne. Ale podniknutie správnych krokov môže pomôcť tomuto procesu ísť oveľa rýchlejšie.

V tomto príspevku idem po prvých 10 krokoch, ktoré by mal každý nový blogger podniknúť po začatí svojho blogu.

1. Zúčastnite sa kurzu

Toto je bod, ktorý možno nenájdete na iných nových zoznamoch úloh blogov, ktoré sa nachádzajú online, ale myslím si, že je to najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste si dali obrovskú podporu nad konkurenciou. Online kurzy sú úžasné. Zúčastnil som sa niektorých kurzov, ktoré majú hodnotu viac ako 1 200 dolárov, a naozaj neviem vysvetliť, koľko som sa od nich naučil. Dokonca aj najdrahšie kurzy, ktoré sme absolvovali, sa do jedného roka splatili.

Neodporúčam však založiť blog a potom ísť a minúť veľa peňazí na online kurze. Bez príliš veľkého vlastného propagácie máme kurz bloggerov pre začiatočníkov WordPress, ktorý je bezplatný, ak začnete blog prostredníctvom nášho odkazu a pomáha novým blogerom navrhovať krásnu a profesionálnu webovú stránku, ako písať príspevky a ako pestovať úplne nový blog že jedného dňa môže zarobiť príjem na plný úväzok.

Kurzy sú nevyhnutné, pretože vám umožňujú učiť sa od profesionála a doslova sa držať ruky v najdôležitejších krokoch danej témy.

V roku 2012, keď sme s Dariece a ja prvýkrát začali tento blog, sme zaplatili za našu doménu a hosting a potom sme otvorili WordPress (najlepšia platforma na vytváranie blogov na trhu, ruky dole) a boli sme úplne pahýbe. Nevedeli sme, čo robiť ďalej!

Naozaj si želáme, aby sme našli blog online, ktorý ponúka kurz, pretože aj keby sme zaň museli zaplatiť, ušetrili by nám stovky, ak nie tisíce hodín Googlingu za odpovede a stratu v tomto procese.

Urobte si láskavosť a vždy, keď začnete nový blog, plánujte sa zúčastniť niekoľkých kurzov. Myslite na to ako na vzdelávanie, ale aj na to, ktoré je lepšie ako univerzita. Všimli ste si niekedy, aké sú učebnice v školách z 80., 90. rokov atď.? Dokonca aj 5-ročná učebnica o blogovaní a marketingu by bola zastaraná.

Online kurzy sú zvyčajne aktuálne, poskytujú kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste uspeli, a učia ich tí, ktorí sú v súčasnosti v podnikaní, nie tí, ktorí vyučujú v triede viac ako 10 rokov.

Môžete povedať, že som milovníkom online vzdelávacieho materiálu?

2. Vytvorte dôležité stránky

Dobre, takže ste založili svoj blog a vy sa učíte prínosy WordPress prostredníctvom online kurzu, ale keď sa učíte, mali by ste si tiež vytvoriť najdôležitejšie stránky. Všetky z nich by sa mali pridať aj do ponuky navigácie vašich stránok. Tieto stránky zahŕňajú:

Domovská stránka: Hlavná stránka na vašom webe a stránka, ktorú ľudia dosiahnu, keď zadajú vašu doménu (tj: „www.yournewblog.com“) do svojho prehliadača.

Kontaktná stránka: Musíte dať svojim čitateľom miesto, kde vás kontaktujú … aj keď práve začínate a máte iba pár sledovateľov. Možno má vaša babička otázku o cestovaní! Doplnok WP Forms môžete použiť na jednoduché vytvorenie kontaktného formulára na novej stránke. Napíšte niečo o tom, kam sa k vám dostať, adresu vašej firmy, ak je to možné, a fotografiu seba.

O stránke: Táto stránka je o vás. Napíšte svoj príbeh, prečo ste vytvorili blog, kto ste, kde ste cestovali, čo vás robí jedinečným a čo v budúcnosti plánujete robiť. Táto stránka by mala byť dlhá. Mám na mysli dlhé 5 000+ slov. Choďte do úžasných detailov. Keď ľudia kliknú na tlačidlo na vašom webe, aby sa dozvedeli viac o vás, zaujímajú sa o vás. Toto je čas ukázať im, kto ste, a predstaviť vám ich … po tom všetkom, čo je cestovný blog, je osobná značka, takže ste váš blog.

Stránka destinácií: Budete chcieť mať stránku, ktorú môžu ľudia prečítať všetko o rôznych miestach, o ktorých ste boli / napísali. Doplnok Interactive Maps môžete použiť na vloženie efektnej vyzerajúcej mapy na stránke, kde používatelia môžu kliknúť na krajiny a regióny, aby získali prístup ku všetkýmPríspevky, ktoré ste napísali o každom mieste.

Začnite tu: Toto je ďalšia skutočne dôležitá stránka, ktorú treba vytvoriť. Stránka Štart je ako vaša stránka, ale namiesto toho, aby ste boli o vás, je to viac o samotnom blogu. Čo je hlavným cieľom vášho blogu, o čom to je, čo ho robí jedinečným, aká je výklenok / téma vášho webu? Môžete tiež odkazovať na svoj najobľúbenejší obsah a vaše kategórie z tejto stránky.

Zásady ochrany osobných údajov: Teraz, keď je GDPR v plnom prúde, je dôležité mať stránku ochrany osobných údajov. Toto je len technická stránka, ktorú by ste mali vytvoriť, aby ste používateľom vysvetlili, ako vaše stránky zhromažďujú údaje. Ako úplne nový web môžete pre túto stránku použiť iba konvenčnú šablónu WordPress a vytvoriť ju asi za 5 minút.

Stránka blogu: Toto je zvyčajne zoznam vašich najnovších blogových príspevkov, ale môžete si tiež vytvoriť stránku, aby bola táto stránka trochu krajšia. Môžete pridať odkazy k svojmu najdôležitejšiemu obsahu a trochu o tom, čo vaši čitatelia môžu očakávať vo vašich blogových príspevkoch.

3. Navrhnite svoj blog pomocou doplnku Prosper Architect

Teraz je na zábavných veciach. Keď sme začali náš blog, museli sme sa pokúsiť naučiť sa kódovanie JavaScript, CSS a HTML, aby sme našli slušné stránky. Problém je v tom, že bez ohľadu na to, ako dobre si myslíte, že ste pri navrhovaní webovej stránky, vždy je niečo zlé! Na mobilných zariadeniach to nevyzerá správne, alebo je text príliš malý alebo niečo iné.

Vždy som hovoril, že dobrý dizajn blogu je jednou z najdôležitejších prvých investícií pre nových blogerov. Keď sme konečne odovzdali naše stránky profesionálnemu tímu dizajnu a vývoja, povedali nám, že kódovanie bolo katastrofou. V dnešnej dobe je nový doplnok, ktorý je absolútnym meničom hier pre dizajn blogu a doslova vytvára akýkoľvek nový bloger bez predchádzajúceho kódovania, profesionálny webový dizajn.

Volá sa Architect Prosper a ja som ho použil na navrhnutie mnohých stránok na tejto stránke a použil som ho na navrhnutie stránok pre náš kurz Blogger pre začiatočníkov. V podstate vám Architect Prosper vám umožňuje ťahať a hodiť rôzne prvky na stránku, aby vaše stránky vyzerali presne, ako chcete.

V súčasnosti nemôžete úplne navrhnúť prvky na celom mieste, ako je päta, hlavička, bočný panel a menu, ale tieto prvky sa dajú ľahko navrhnúť v téme bezplatnej témy WordPress. To, čo vám Architect Prosper Architect umožňuje vytvárať ohromujúce vstupné stránky. Takže ak chcete profesionálnu domovskú stránku, alebo niektorú z ďalších stránok, ktoré som uviedol vyššie, tento doplnok nemôžem odporučiť dosť.

Práve teraz je to iba jednorazová platba vo výške 67 dolárov, čo je podľa môjho názoru ukradnuté. Kúpili sme ho pre obidve naše webové stránky a používam ich každý deň.

Na tomto blogu sme strávili viac ako 5 000 dolárov v profesionálnom dizajne, a hoci to neľutujem, pretože to dalo kozám na ceste na mieru, jedinečný dizajn, určite by som čakal oveľa dlhšie a naše stránky by to neurobili Boli to takú katastrofu v kódovaní, ak Architekt Prosper existoval, keď sme začali.

Najlepšie na tom je, že majú viac ako tucet videí, ktoré vás naučia, ako ľahko používať doplnok, a majú podporný tím, ktorý odpovedá do jedného dňa, ak máte akékoľvek otázky. Áno, som nadšený z toho, pretože teraz rád navrhujem nové stránky na našom blogu a vďaka čomu vyzerajú v pohode.

Pozri tiež: 10 bezplatných doplnkov WordPress

4. Účty v oblasti sociálnych médií

Akonáhle budete mať pekne vyzerajúci dizajn blogu, je čas začať posielať určitú prenos vašej cesty! Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je prostredníctvom sociálnych médií. Hneď po spustení blogu by ste mali nastaviť 4 hlavné účty.

Facebook

Instagram

Twarch

Pinterest

Vytvorenie týchto účtov trvá iba niekoľko minút a pre nový blog môžu byť mimoriadne cenné. Keď ich nastavíte, uistite sa, že sa vrátite na svoje stránky a pridajte tlačidlá sociálneho zdieľania / sledujte ma po celom blogu, aby vaši noví čitatelia mohli ľahko sledovať vo svojich sociálnych sieťach.

Používame Shareaholic na tlačidlá sociálnych médií, ktoré vidíte v tomto blogu. Je to doplnok, ktorý vám umožňuje pridať tieto tlačidlá, kdekoľvek chcete na svojom webe. Je ľahké ho používať a nastavenie trvá iba niekoľko minút.

Pokúste sa použiť svoj skutočný názov blogu pre svoje sociálne účty, pretože pre čitateľov blogov je oveľa jednoduchšie nájsť vás, ak vás hľadajú. Napríklad všetky naše sociálne účty sú pod „Kozmi na ceste“, napríklad Facebook.com/Goatsontheroad, instagram.com/Goatsontheroad, pinterest.com/goatsontheroad a Twitter.com/Goatsontheroad.

Keby sme prinútili svoje meno kozy cestovať alebo tak niečo, ľudia by nás pravdepodobne nemohli nájsť.

Nespoliehajte sa iba na NEW Blog čitatelia, aby vás sledovali aj na sociálnych médiách. Uistite sa, že pôjdete a požiadajte všetkých svojich kamarátov a rodiny, aby vás sledovali, aby ste sa dostali do lopty. Choďte na svoje súčasné osobné sociálne účty a požiadajte všetkých svojich kamarátov, aby vás sledovali.

Pinterest je vlastne jednou z najviac podceňovaných platforiem sociálnych médií pre nových blogerov, ale tí z nás, ktorí sú v ňom už dlho, poznajú dôležitosť Pinterestu. Rovnako ako Google, aj Pinterest bude pravdepodobne jedným z vašich najväčších zdrojov prenosu, takže je dôležité sa naučiť, ako zvýšiť svoj blogový prenos pomocou spoločnosti Pinterest.

Získajte tieto čísla hore! Postupujte podľa nášho 6-dňového harmonogramu úspechu v sociálnych médiách a okamžite vybuchnite svoje sociálne čísla.

5. Začnite vytvárať zoznam e -mailov

Toto je veľmi nedostatočne využitý aspekt blogovania o cestovaní, o ktorom mnohí noví blogeri úplne vynechajú. Akonáhle budete mať nejaký obsah blogu, mali by ste začať zhromažďovať e -maily.

MailChimp vám umožňuje spustiť nový účet zadarmo, kým nebudete mať 2 000 predplatiteľov. Je to slušné, ale každý blogger pôjde za lepšiu e -mailovú spoločnosť, len čo dosiahne túto hranicu, pretože MailChimp jednoducho nie je najlepší.

Akonáhle sa váš zoznam dostane viac ako 2 000, určite sa zmeníte na pokročilejšiu e -mailovú spoločnosť, ako je ConstantContact alebo ConvertKit. Alebo ak máte finančné prostriedky, možno budete chcieť investovať do dobrej e -mailovej spoločnosti hneď mimo netopiera, aby ste sa nemuseli prepínať neskôr. Tieto pokročilé e -mailové systémy vám umožňujú ľahšie rozvíjať váš zoznam, segmentovať ich a zabezpečiť, aby sa vaše e -maily skutočne dostali do doručenej pošty.

Na zhromažďovanie e -mailov tiež používame stránky ThriveLeads. Je to od tých istých ľudí, ktorí vytvorili Prosper Architect, a je to rovnako úžasné. Umožňuje vám vytvárať vyskakovacie okná, stuhy a bannery pomocou rovnakej ľahko použiteľnej funkcie drag and drop ako Architect Prosper.

Odkedy sme na naše stránky pridali ThriveLeleads a integrovali ConvertKit pre naše e -maily, náš zoznam sme takmer zdvojnásobili za necelý rok. V čase písania tohto príspevku máme viac ako 20 000 neuveriteľných predplatiteľov e -mailov a mnohí z nich sú vďaka ThriveLeadsovi.

Prinajmenšom by ste sa mali začať tým, že sa prejdete na MailChimp a vytvoríte nový účet zadarmo. Potom budete chcieť pridať e -mailové formuláre po celom svojom blogu. Uistite sa, že vaše formuláre požiadajú o meno aj e -mail! Určite chcete byť schopní zavolať všetkých svojich predplatiteľov podľa mena.

MailChimp má doplnok WordPress, vďaka ktorému je to veľmi ľahké. Stačí pridať nejaký text nad e -mailovým formulárom, ktorý hovorí: „Pripojte sa k nášmu zoznamu adries, ak sa chcete dozvedieť viac o našich cestách“ alebo o niečom podobnom, čo predstavuje vašu značku a výklenok. Potom, keď odosielate e -mail, môžete použiť to, čo sa nazýva „Zlúčenie značiek“, aby ste sa uistili, že e -mail uvádza, že predplatiteľom je krstné meno v hornej časti.

Ďalej budete chcieť urobiť to isté, čo ste urobili so svojimi účtami sociálnych médií, a kontaktujte všetkých, ktorých poznáte, a požiadajte ich, aby sa prihlásili na odber svojho bulletinu.

Priatelia a rodina sú skvelí, pretože sa skutočne zaujímajú o čítanie vašich e -mailov. Najprv budú vaše e -maily pravdepodobne len o vašich cestách a o tom, čo ste robili. Ale s rastom vášho blogu a začnete vyrábať obsah, môžete pomocou zoznamu e -mailov poskytnúť svojim najnovším príspevkom dobrú ranu v prevádzke.

Akonáhle budete mať na svojom zozname niekoľko ľudí (dokonca iba 10), začnite im posielať e -maily. Každý týždeň (Nedeľné noci / pondelok sú najlepšie), pošlite svoj e -mailový zoznam bulletin s vašimi najnovšími príspevkami, ktoré ste napísali počas týždňa, ako aj trochu obsahu len pre nich. Sú zvláštne! Nechajte ich takto cítiť tým, že im ponúknete veci, ktoré bežní čitatelia blogov nedostanú.

Budete tiež chcieť nastaviť automatizáciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *