Corfu, Grécko: Oslava nášho 10 -ročného výročia v štýle

Čo chcete urobiť pre naše výročie? Kde by sme to mali minúť? Kde by bolo na svete romantické a zábavné?!

Aby som bol úprimný, pokiaľ ide o rozhodnutie, kde by sme mali minúť naše výročie, a aké špeciálne aktivity by sme pre to mali urobiť, obaja sme boli pne. Boli sme spolu už desať rokov, pričom osem z týchto rokov strávilo životom a cestovaním do zahraničia.

Čo by sme mohli urobiť, aby vyniklo a bolo by na túto príležitosť nezabudnuteľné?

Keď sme sa konečne rozhodli pre Grécko pre našu 10 -ročnú destináciu výročia, vedeli sme, že je to správna voľba. Pokiaľ ide o romantiku, Grécko je konečná krajina! Keď sme práve strávili nejaký čas v Zakynthose a Kefalonii, boli sme nadšení, keď sme videli, čo severný Iónsky ostrov musí ponúknuť pre našu špeciálnu oslavu.

Nenechajte si ujsť naše tipy na cestujúcich a naše video z Korfu na konci tohto príspevku!

Prechádzka sa ulicami mesta UNESCO uvedené v Korfu
Korfu je známy tým, že je viac kozmopolitným ostrovom ako jeho susedia, kompletný s mnohými hotelmi, vysoko uznávanými reštauráciami a jedinečnými salónikmi a barmi. Tento ostrov je však tiež domovom hlavného mesta UNESCO, starovekých kláštorov a drsného interiéru. Navyše, tradičné postupy výroby olivového oleja a medu sa nachádzajú na Korfu.

Táto fúzia modernosti, histórie a prírody bola niečo, čo sme boli nadšení, že sme objavili.

Korfu, tu prídeme! Lietali sme z Kefalonie na Korfu

Dorazili sme na ostrov Corfu po rýchlom lete s leteckými spoločnosťami spoločnosti Egean a pokračovali sme s našou obvyklou rutinou vyzdvihnutia prenájmu automobilu. Rovnako ako u ostatných ostrovov, ktoré sme doteraz navštívili v našom čase cestovania Grécka, vedeli sme, že potrebujeme naše vlastné kolesá, aby sme preskúmali všetko, čo Korfu musel ponúknuť, ostrov, ktorý je dlhý 65 kilometrov a pokrýva 585 kilometrov štvorcových.

V priebehu niekoľkých minút, keď boli na ostrove, začali romantika a luxus.

Keď sme prišli na 5 -hviezdičkovú Marbellu Corfu, sme privítali v oslnivej hale usmievavá recepčná, ktorá nám potom podala pohár šampanského. Veci boli na úžasnom štarte, ale boli ešte lepšie.

Vitajte na Marbella Corfu! Nechajte romantiku začať
Prechádzali sme okolo veľkého vonkajšieho bazéna so slnečnými ľuďmi a barom, dorazili sme do našej izby.

Naša balíka Seaview pre nasledujúce štyri noci bola výnimočná. S dvoma priestrannými palubami, dvoma kúpeľňami (jedna s vaňou), obývacím priestorom s pohovkou, stolom a televíziou, dvoma skrinkami a pohodlnou posteľou veľkosti kráľa, sme nikdy nechceli opustiť miestnosť. Otvorili sme bezplatnú fľašu červeného vína a občerstvili sme čerstvé ovocie, ktoré sme našli, čaká na nás, pričom sme si užívali výhľad na more podporované Lush Hills.

Room Seaview na Marbelle Corfu!
Naša ohromujúca miestnosť na korfu Marbella, plus vonkajší bazén a jedlo na nádobe na miesto na mieste Restaraunt
Len šesť dní zažijeme čo najviac na ostrove Corfu na ostrove Corfu, okamžite sme sa vydali na preskúmanie.

Prechádzali sme tichými ulicami, po nemenovaných cestách a pozdĺž pobrežia – zastavovali sme sa v Little Tavernas na ceste, aby sme ochutnali tradičnú korfu kuchyňu. Sofrito, ktoré pozostáva z tenkých plátkov hovädzieho mäsa uvareného vo vínnej omáčke s petržlenovou petržlenovou a cesnakom, a čerstvo grilovaná chobotnica s stlačením citróna bola standout jedlá.

Grilovaná chobotnica je veľmi populárne jedlo v Grécku
Miestne Tavernas nevládol celú svoju cestu, ale dvakrát sme jedli na neuveriteľnom vinárskom bare Salto v meste Corfu a reštaurácia Etrusco, ktorá získala najlepšiu reštauráciu v Grécku v roku 2017 časopisom Athinorama Magazine! Či už máte záujem o rustikálne, miestne jedlo alebo niečo trochu upscale, s tradičným jedlom, nájdete ho na Korfu. Na ostrove nie je nedostatok vynikajúcich reštaurácií.

Stravovanie vo vinárni Salto v meste Corfu … dvakrát!
Keďže sa oblaky blížili nad hlavou po väčšinu nášho pobytu, boli sme trochu znechutení v našom výročnom pláne, ktorý mal najať loď nezávisle a preskúmať pobrežie. Ale ak tomu dokážete uveriť, slnko sa prelomilo v našom špeciálnom dni a my sme urobili šnúru na severovýchodný koniec ostrova, do Agniho člnov neďaleko Gimari.

Dostali sme malú papierovú mapu, zhrnutie toho, ako prevádzkovať loď, a za pár minút sme sa mohli slobodne plaviť po severnej a východnej časti Korfu sami! Nie je potrebná žiadna licencia na loď, nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti.

Prenajímanie lode na naše výročie bolo taký úžasný spôsob, ako stráviť deň
Teraz to bola mágia, ktorú sme hľadali! Bol to taký jedinečný spôsob, ako stráviť deň, pretože to bolo niečo, čo sme spolu nikdy nezažili. Iste, v minulosti sme plavili, ale prenájom lode v cudzej krajine s nás iba obaja na mori,Toto bolo nové.

S našou letnou hudbou, ktorá sa blíži k nášmu cestovným reproduktorom Bluetooth a taškou plnou chlastu a občerstvenia, sme sa zipsovali okolo drsných (prázdnych) zátok s bielymi piesočnými plážami. Zakotvili sme sa v miestnych Taverne na obed a nápoje a vyskočili z lode, aby sme plávali v čistej vode. S výhľadom na pevninské Grécko a Albánsko na východe, skalnaté svahy a pekné zátoky Korfu na západ a nikto iný v okolí, bol to perfektný deň.

Nádherný deň na jazdu na lodi v Grécku!

Na konci dňa sme sa stretli s nejakým vetrom a vlnami, ale z väčšej časti sme voda úplne pokojná. Po siedmich hodinách strávených na Iónskom mori nastal čas vrátiť našu malú loď s výkonom 45 koní. Prenájom našej vlastnej lode v zahraničí bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudneme, a bol optimálny spôsob, ako minúť naše výročie.

Páči sa vám tento článok? Pripnúť!

Po štyroch nocí v ohromujúcom Marbelle Corfu sme sa odhlásili a vydali sa na sever, kde by sme sa založili ďalšie dve noci v hoteli Corfu Palma Boutique. Milujeme butikové miesta a tento jedinečný hotel skontroloval všetky škatule.

S iba štyrmi poschodiami mal tento nízkopodlažný hotel intímny pocit. Zostali sme na 4. poschodí v ohromujúcom Superior Design Suite a keď sme otvorili dvere do našej izby, naše čeľuste klesli. Izba bola vynikajúco moderná, s bielymi stenami a lúčmi prebiehajúcimi pozdĺž stropu. V obývacej miestnosti sedela jasne červená pohovka v tvare L a maľby z ostrova zavesili na stenách.

Naša ohromujúca miestnosť v hoteli Corfu Palma Boutique Hotel
Spyros, manažér, vedel, že pracujeme s Discover Grécko a navrhli, aby sme zostali v Superior Design Suite, ktorá bola najlepšou miestnosťou, ktorú mali. Myslel si, že pravdepodobne budeme musieť urobiť nejakú prácu, a táto miestnosť mala pre nás stôl na blog. Pozval nás tiež na nápoje s ním v hoteli Bar, po ktorom nasledovala večera a živá grécka hudba na terase.

Spyros sa tiež rozhodol, že pretože sme cestovali tak rýchlo, potrebovali sme určitú relaxáciu. Takže nás zarezervoval na hodinové, celé telo, párová masáž v hotelových Aphrodite Spa!

Stravovanie v slávnej reštaurácii Etrusco, Michelin, hlavný šéfkuchár, Ettore Botrini

A nakoniec, veľkorysý muž navrhol, aby sme sa pozrieme na neďalekú reštauráciu Etrusco a máme 10 -chodové jedlo, doplnené o párovanie vín od slávneho, Michelin hral šéfkuchára Ettore Botriniho, ktorý sa práve stal jeho priateľom.

Cítili sme sa tak vítaní a dobre sa postarali Spyros a jeho tím v Corfu Palma!

Ďakujeme za všetko Spyros! Mali sme úžasný pobyt

Nielenže bol hotel nádherný a personál krásny, ale umiestnenie bolo úžasné, aby ste mohli vidieť posledných pár vecí na našom itinerári Korfu. Zamerali sme sa na samý severný koniec ostrova na pláž Canal d’Amour. Okamžite sme boli v úcte k bizarnému tvarovanému, farebným útesom, ktoré vyzerali, akoby sa rozpadli, keby sme vstúpili príliš blízko k okraju.

Hovorí sa, že ak plávate cez kanál D’Amour (Love Canal), čoskoro sa vydáte. Teraz o tom neviem, ale počas našej kontroly na Korfu to bol ďalší romantický zážitok.

Rocky a útesy v blízkosti mesta Sidari, ak plávate cez kanál D’Amour, čoskoro sa oženíte
Opustenie milostného kanála za sebou nastal čas zažiť niektoré starodávne výrobky, ktoré sa dnes používajú v Grécku – olivový olej a med, dva z našich obľúbených.

Guvernér je rodinný beh Olive Grove a mlyn na ostrove. Nielenže vyrábajú vynikajúci, ocenený produkt, ale ich olivový olej má neuveriteľné zdravotné výhody. V roku 2014 bolo v Aténach vedecky testovaných 700 rôznych olivových olejov z celého sveta. Výsledky ukázali, že koncentrácie oleokantálu a oleaceínu v guvernérovi extra panenského olivového oleja boli 7 -krát vyššie ako priemer testovaných vzoriek. V skutočnosti sa tento olivový olej testuje na svoju schopnosť vyliečiť Alzheimerovu chorobu a rakovinu!

Bratia, George a Spyros, nás privítali do mlyna pohárom bieleho vína a vysvetlili o výrobe olivového oleja.

Stretnutie s Spyros a George, dvaja bratia, ktorí sú veľmi zanietení pre svoje podnikanie v oblasti olivového oleja
Boli sme pozvaní do chladnej kamennej miestnosti, kde sa do SMA nalial nejaký prémiový panenský olivový olejll sklo. Potom sme boli pokynmi, aby sme ho zohriali rukami, popíjali časť oleja a nechali ho skĺznuť dozadu na naše hrdla. Potom sme dýchali ľahko a prehltli. Chuť bola horká, orechová a pikantná, v skutočnosti sme pri prehĺtaní kašľali – čo (zjavne) je dobré znamenie.

Potiahli sme niektoré miestne odrody syra a domáci chlieb olivovým olejom a dokonca sme mali jogurt pokvapkaný v oleji! Bolo to chutné.

Ako darček sme dostali fľašu ich prémiového extra panenského olivového oleja, ktorý bol počas nášho pobytu v Grécku vynikajúcim doplnkom nášho chleba a syrových tanierov.

Vzorkovanie lahodných prémiových olivových olejov v guodeovom mlyne

Od jedného tekutého zlata do druhého sme sa presunuli, aby sme sa stretli s pánom Honeom, mužom, ktorý opustil svoju kariéru inžiniera v Aténach, na tichší život na ostrove Corfu. Dnes má tento včelár 500 úľov!

Teraz sa zaujímam o med a včelárstvo ako ďalšia osoba, ale keď sme sa stretli s Panagiotis Vasilakis, Nickova vnútorná láska k včelám žiarila! Bol mimoriadne nadšený z včelárstva a výroby medu. Bolo to veselé! Obaja muži sa navždy rozprávali o včelách, zatiaľ čo som sa obišiel okolo olivových olejov a peľových výrobkov.

Prírodné kozmetické výrobky sú len niektoré z mnohých výrobkov, ktoré ponúkajú v Bee Shop Mr.
Možno som tam nebol, pretože dvaja z nich boli vo svojom malom svete a boli to celkom včelí geeks! Bolo to príliš vtipné. Samotná prehliadka je bezplatná pre všetkých milovníkov včiel a medu a je tu k dispozícii množstvo domácich produktov na med, všetky vyrobené s láskou manželkou pána Vasilakisa.

Na konci šiestich nocí na ostrove Corfu sme cestovali zo severu na juh a východ na západ. Jedli sme cestu okolo ostrova, navštívili sme početné pláže, stretli sme sa s niektorými úžasnými ľuďmi, zostali sme v ohromujúcom ubytovaní a mali sme romantickú výročnú oslavu.

Jedáleň morský v miestnych Tavernas je vrcholom akejkoľvek cesty na Korfu

Korfu na nás zapôsobila svojím krásnym mestom UNESCO, jeho priateľskými ľuďmi a množstvom aktivít. Dôsledne sme si užili luxus a romantiku v Korfu! Ak ste ešte necestovali na tento grécky ostrov, pridajte ho do zoznamu!

Tipy pre cestujúcich na Korfu

Lietali sme z Kefalonie na ostrov Corfu s leteckými spoločnosťami Egean. Kliknutím sem zobrazíte ich letové náklady a časy.

Navrhujem mať prenájom automobilu na preskúmanie všetkého, čo Korfu ponúka. Prenajali sme si náš automobil prostredníctvom Expedia.com, ktorý vyhľadáva najlacnejšie dostupné nájomné. Čím vopred rezervujete, tým lacnejšie bude.

V prípade možností ubytovania môžeme odporučiť Butique hotel Corfu Palma pre úžasný malý hotel a Marbella Corfu, ak hľadáte viac luxusného letoviska.

Najímanie lode je taký jedinečný spôsob, ako stráviť deň! Cena bola 80 EUR (zľavnená od 120 EUR za deň plus 40 EUR za plyn. Loď sa pohodlne zmestí na 4 ľudí. Zarezervovali sme si s loďami Agni a mali sme pozitívnu skúsenosť. Môžete im poslať e -mail na adresu: info@agniboats.com alebo si pozrite TripAdvisor tu. Uvedomte si, že existuje iná spoločnosť, ktorá predstiera, že pôsobí ako lode Agni, preto ich zavolajte, aby ste potvrdili, že sú to George a Alex, ktorí sú majiteľmi, pretože nemôžeme hovoriť za inú spoločnosť!

Navštívte mesto Corfu počas dňa aj večer. Osvetlenie mesta UNESCO v noci je ohromujúce.

Odporúčajte reštaurácie: Salto vinotéka (strávili sme 35 EUR za 2 predjedlá + 2 hlavné kurzy), Akron Beach Bar (obed pre dvoch z nás bol 20 EUR), Taverna Glyfa (obed pre dvoch z nás bol 30 EUR), Etrusco (set. Menu od 70 EUR / osoby) a Taverna Savvas (obed pre dvoch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *