Rýchly výlet z Národného parku Ulana Batora – Terelj

po našom 6 -dňovom výlete mongolskej púšte a nášho 8 -dňového treku pozdĺž rieky Chulu sme došli na 30 -dňovom vízu v Mongolsku, takže sme Rozhodli sme sa skontrolovať národný park Terelj skôr, ako sa naša čas skončí. Zastávali sme autobus z Ulana Batora o 12:00 (3 hodiny/2500MNT) zo zastávky naproti hotelu Narantuul na Peace Ave. Keď sme dorazili do nášho tábora GER, vedeli sme, že sa budeme baviť!

Terelj Lodge
Dariece a ja sa radi dostať do novej miestnosti a nový ger (tradičný mongolský kočovný domov) sa nelíši … v skutočnosti je to lepšie! Mali sme vlastný súkromný ger s 2 dobrými veľkými posteľami a veľkolepý výhľad na národný park. Naše sprchy v Mongolsku boli od seba vzdialené týždne a keď sa konečne dostaneme pod Jets, je to zvyčajne oveľa viac ako netesný faucet. Ale sprchy v Terelj Lodge (40 dolárov/GER) boli úplne neuveriteľné! Podstatné dažďové sprchové hlavy vystrelili potrubie horúcu vodu v nepoškvrnenej a čistej sprchovej miestnosti. Boli sme v nebi! (Žiadne obrázky z nás v sprche, prepáč)

Náš ohromujúci Ger v Terelj Lodge
Prvý deň sme sa dostali na rýchlu túru po našej oblasti a raz v Mongolsku svietilo slnko! Pozreli sme sa na reštauráciu v našej chate a boli sme prekvapení, že červené víno bolo cenovo dostupné! Samozrejme, ak už o nás viete niečo, kúpili sme fľašu (v poriadku 2) a potešili sme nejakú chutnú austrálsku červenú pod šumivou modrou mongolskou nočnou oblohou.

Náš ger mal vo vnútri dobrý malý kachle, čo sme skutočne nepotrebovali, pretože v noci bolo dosť teplé, ale aj tak sme to zapálili a potili sme ho v atmosfére podobnej saune vo vnútri. Chceli sme len mať oheň.

Nasledujúci deň sme sa vydali na dobrú dlhú túru okolo južných dosahov národného parku Terelj. Urobili sme všetky turistické veci (ktoré sa nám naozaj nepáčia), ale veľmi sme sa z toho potešili. Pozreli sme sa na korytnačku, ktorá je obrovskou skalnou formáciou, ktorá vyzerá ako … uhádli ste, korytnačka.

Hej, tá skala vyzerá ako korytnačka!
Po korytnačke sme neustále chodili po parku. Mali sme obed na dobrú malú stranu útesu, len darce a ja. Pozreli sme sa cez park a veľký kláštor, ktorý visel na útes.

Naše krásne malé piknikové miesto
Južný koniec Terelj je celkom vyvinutý s hustými rozptylmi gerových táborov vyššej triedy. Nemali sme dosť času na to, aby sme sa skutočne dostali do krásnej divočiny, ktorú sme ocenili v Mongolsku, ale naša malá túra nám stále poskytla predstavu o topografii tohto ohromujúceho národného parku.

Turistický národný park Terelj
Keď sme sa vrátili k nášmu geru, potešili sme sa z inej úžasnej sprchy (mali celkom tri). Strávili sme ďalšiu noc popíjaním červeného vína a užívaním si horúceho ohňa vo vnútri nášho malého ger.

Po našom 8 -dňovom výlete Trek a Gobi Desert bolo dobré len odpočinúť si na dobrom mieste a radosť z nejakej bezstarostnej turistiky. Terelj bol práve tým miestom, kde to urobil, a sme radi, že sme tam urobili rýchly výlet od Ulana Batora. Terelj Lodge bol určite najkrajším táborom GER, v ktorom sme zostali, a pri zostavovaní tam sme sa dobre zaobchádzali.

Užívanie výhľadov

Teraz sme späť v Ulan Bator a dnes skočíme na trans-Sibírsky vlak smerujúci k jazeru Bajkal v Rusku! Sme veľmi smutno, že odchádzame z Mongolska, ale sme nadšení, keď vidíme, čo má zvyšok tejto fantastickej cesty.

Ak chcete získať oveľa viac informácií, nezabudnite sa pozrieť na nášho sprievodcu cestovaním po Mongolsku.

Pozrite sa na naše video Terelj National Park!

oveľa viac blogov Mongolska

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *