Ako si vyrobiť zemiaky dauphinoise rovnako ako Manu

Crisp Golden Hrany, karamelizovaná základňa chrumkavých vrstiev a centrum tak bohaté a napĺňajúce spokojné úsmevy a vzdych z vašich večere budú rovnako uspokojivé . Tento recept na zemiaky Dauphinoise je okamžitá večera All-Star.

Od chvíle, keď som vytiahol misku z rúry, som vedel, že tento recept je svetovým šéfom. Spôsob, akým boli boky hrnca zakričané tmavou zlatou kôrou, zatiaľ čo stred bol bronzovaný, akoby mal dva týždne na slnku.

Ale samozrejme recept Dauphinoise fungoval.

Koniec koncov, napísal ho profesionál.

Francúzsky šéfkuchár, reštaurátor a kuchyňa Celeb Manu Feildel sa podelil o svoje prostriedky a metódu pre toto zhovievavé jedlo ako súčasť spustenia svojej novej rady omáčok … ale viac o tom za okamih.

Sprevádzané bohato hrubým rezaným škótskym filé a grile grile, je ťažké povedať, či to bol zemiakový gratin, steak alebo strana, ktorá hrala hrdinskú misu v tejto zubnej trojici.

Recept na zemiaky dauphinoise

Po prvé, povedzme si o tom, aký je rozdiel medzi zemiakovým pečením (alebo zemiakovým gratinovaným) a zemiakovým dauphinoise.

Zemiak Gratin sa vzťahuje na kôru, ktorú dostanete, keď pečiete zemiaky a smotanu v rúre.

Slovo „gratin“ pochádza z francúzskeho slova „Gratter“, čo znamená zoškrabanie “, pretože lahodná kôra, ktorá sa tvorí na panvici paella.

Kôra môže pochádzať z mnohých metód – zvyčajne s použitím strúhanky alebo syra. Zemiaky sú tiež zvyčajne vopred varené.

Dauphinoise zemiaky (alebo ako to môj brat nazýva „zemiaky z dolfínového nosa“ … Myslím, že žartuje), však nepoužíva syr alebo strúhanku – ani nič iné. Len smotany a teplo.

Tu je to, čo potrebujete

– 1 kg zemiaky – odlúpané a nakrájané na disky hrubé 3 mm
– 500 ml zahustená krém
– 2 klinčeky cesnaku – jemne nasekané
– 1TBSP tymián – nasekaný
– soľ a korenie na sezónu
– 1tsp maslo alebo – ešte lepší – kokosový olej na masť podnos

Tu robíte

1. Skombinujte zemiaky, smotanu, tymián, soľ, korenie a cesnak vo veľkej panvici a priveďte do varu, potom duste asi 8 minút.

2. Nestrite 1,5-litrovú misku odolnú voči rúre s kokosovým olejom a potom nalejte obsah panvice. Pokúste sa vytvoriť vrstvy zemiakov, ako idete.

3. Zakryte misku fóliou a pečte pri 200 ° C počas 1 hodiny 30 minút alebo dovtedy, kým nie je na vrchu zlatá kôra a krém sa absorbuje do zemiakov.

4. Vyberte misku z rúry, ale pri varení steak si udržiavajte teplo na 200 ° C.

Ako variť steak ako manu

Každý má svoj vlastný spôsob varenia steakov. Naozaj sa mi páčilo, ako Manuova metóda pre mňa fungovala.

Zdieľal túto metódu spolu s receptom zemiakov Dauphinoise, ale tu je to, čo robiť:

1. Získajte panvicu odolnú voči rúre (použil som svoju liatinovú panvicu) horúcu a pridajte asi 30 g masla. Keď maslo začne napeniť a hnednúť, položte svoje korenené steaky do kuchárky asi 3 minúty.

2. Otočte steaky a varte v rúre ďalšie 3 minúty-to vám poskytne stredne zriedkavý steak.

3. Odstráňte steaky a nechajte ich na tanieri na odpočinok – zakryté.

4. Kým steaky odpočívajú, vložte panvicu späť na kachle a varte svoje brokolice, otáčajte sa raz, až kým neuvidíte tvorbu farieb.

5. Vymeňte mäso za vegetariánov a vložte panvicu späť do rúry, aby ste znova zahreli steaky. Zatiaľ čo sa to deje, zohrejte svoj výber omáčky od Manu v malom panvici.

6. Podávajte brokolicu s rozdrvenými vlašskými orechmi a nalejte na steak chamtivé množstvo omáčky.

Omáčka od manu

Manuove omáčky sú perfektným spôsobom, ako dať tomuto jedlu skutočného šéfkuchára.

Existuje šesť, z ktorých si môžete vybrať – Peppercorn, Huby, červené víno, jahňacie mäso a rozmarín, biele víno a horčica – a všetko, čo musíte urobiť, je zahrievanie na panvici.

Snažili sme sa s našimi steakami omáčkou z korenia a bolo to vynikajúce. Existuje skutočná hĺbka chuti, ktorá vždy chýba v iných omáčkach kúpených v obchode, a to by si trvalo hodiny, kým sa doma (plus skutočný talent).

Pretože všetky tieto omáčky majú v nich čerstvé ingrediencie – vrátane smotany -, budete ich musieť loviť v sekcii chladiča vášho supermarketu.

Musím dať svojmu kamarátovi Maevadi zásluhu za myšlienku dať drvené vlašské orechy s brokolicimi. Mŕtvica génia.

Pokiaľ ide o zemiakovú dauphinoise, Manuov recept je pozoruhodný.

Úprimne som si myslel, že moje pečené zemiaky sú vrcholom toho, čo by sa dalo urobiť so zemiakmi. Toto jedlo mi ukázalo zle.

Na toto jedlo sme boli nadaní vzorky omáčky a ingrediencie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *