AK Monthly Rekapitulácia: Marec 2021

Adventurous Kate pozostáva z pridružených odkazov. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Marec 2020 bol nekonečný, mätúci a desivý. Marec 2021? Nie tak strašidelné, ale definované podráždením a rezignáciou, keď sme vstúpili do 13. mesiaca pandémie, ktorá prevzala naše životy.

Väčšinou sa trávil v interiéri. Nebolo to zaujímavé.

Ale veľa dôležitých-na konci tunela je svetlo, vakcíne. Prejdite na časť „Príchod v apríli 2021“ na konci príspevku, aby ste o tom oveľa viac o tom viac.

Každý kríž je pamätníkom českého, ktorý zomrel na Covid.
Navštívené destinácie

Praha, Česká republika

Lewis dokončil liečbu FIP!
Vrcholy

Lewis dokončil svoju liečbu FIP! Na tento deň sme čakali tak dlho !!! Jeho liečba sa začala 28. decembra a jeho konečná injekcia bola 21. marca. Teraz začneme 84-dňové obdobie pozorovania; Ak sa Lewis do 13. júna nezúčastnil, považuje sa za klinicky vyliečený.

Nemôžem vám povedať, ako som potešený, že moja malá mačka bude v poriadku! Mysleli sme si, že ho stratíme, a ja som sa pripravoval na rozlúčku. Aký zázrak je táto liečba.

Obdobie pozorovania je nervózne zničujúce, ale je oveľa jednoduchšie, pretože Lewis zostal stabilný. Je fantastické, že nemusíme každý deň chodiť k veterinárovi. A Lewis je nadšený, že už viac nie je bodnutý každý deň! Beriem ho na jeho prvé následné krvné práce za dva týždne.

Oslava Charlieho narodeniny s hamburgerom. Skvelá výhovorka na ochutnanie všetkých najlepších hamburgerov v Prahe! Vždy sme vedeli, že Kantyna má najlepší hamburger v meste – ale burger Naše Maso je tiež vynikajúci.

Moja rodina je očkovaná! Obrovská úľava a som vďačný.

Pečil som nejaké malé ovsené vločky v štýle Debbie. Boli vynikajúce – a aj keď som strihal cukor, veľmi sladký. Mnoho z nich bolo daných našim veterinárom a ich zamestnancom.

Práca ide dobre. Doprava sa za posledný mesiac nesmierne zdvihla. Rezervácie sú najvyššie, aké boli za rok, a môj príjem z reklamy na zobrazenie sa konečne dostáva na menšiu úroveň. Uvidíme, ako tieto trendy, ale som optimistický, pretože oveľa viac Američanov je očkovaných.

Covid prípady v Českej republike klesajú. Dúfajme, že tentoraz to v skutočnosti zostane. Vyzerá to, že nová požiadavka negatívneho testu Covid v nákupe na prácu vo vašej práci osobne funguje.

Tri dni ohromujúceho jarného počasia. Nemilujete tie prvé jarné dni, keď sa neuveriteľne zahrievajú a všetci sú vonku, až kým sa opäť nevráti k zimnému teplotám? Ha. Ale tie dni boli krásne. Jedného dňa sme išli na očarujúcu jazdu na bicykli pozdĺž rieky.

Vonkajšie pivá! S výnimkou krátkeho dvojtýždňového oddychu v decembri bola Česká republika väčšinou zamknutá vzhľadom na tento október. Ale niekoľko miest vám umožnilo získať pivo a sedieť vonku, piť pivo, pokiaľ v skutočnosti nedostanete stolové služby. Muž sa cítil dobre, keď skutočne vypil pivo vonku!

Krásne jarné počasie na mojom námestí v Prahe!
Výziev

Všetci som bol pripravený získať svoje partnerské vízum … potom sa to nestalo. Bol som dole v imigračnom úrade s mojím imigračným chlapom (Petr z vysťahovalca zóny – dôrazne odporúčame, ak potrebujete české vízum), neuveriteľne extatické, aby ste ho vyzdvihli. Potom sme zistili, že to nedokážem získať, pretože mi VZP, národný systém zdravotného poistenia, mi ešte neposlal moju členskú kartu.

Nezáležalo na tom, že som už v systéme VZP? Nie! Potrebovali skutočný kus plastov. Tak frustrujúce.

Aspoň som bol schopný dostať svoje mostné vízum predĺžené na 27. júna, ale za pár týždňov sme sa s Petr plánujeme osobne ukázať do kancelárie VZP, aby sme dostali kartu a odtiaľ išli rovno do prisťahovalectva. Uvidíme, ako to pôjde.

Airbnb prerušil svoj pridružený program. Toto je obrovská rana pre blogerov cestovania, z ktorých mnohí z nich prepracúvajú svoje stránky, aby sa vysporiadali s týmto programom. Airbnb, podobne ako Amazon, si uvedomil, že sú teraz takí veľkí, že nepotrebujú blogerov, ktorí im pomôžu predať svoj produkt. Mohol by tiež zastaviť program a aby akcionári zbohatli.

Mám s Airbnb dlhodobé problémy-musia si vziať oveľa väčšiu zodpovednosť a vlastne dodržiavať zákony o bývaní-ale pravdou je, že tak veľa cestujúcich v týchto dňoch väčšinou vyberá Airbnbs za hotely. Takže som do svojich príspevkov zahrnul odkazy Airbnb a zarobil som oveľa viac z rezervácií Airbnb, ako som zarobil od hotela Boonullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *