Dubaj Food Tour by Bicycle

Dubaj Food Tour od Bicycle | Preskúmanie starého Dubaja cez podnebie a pedále

Dubaj a ja, máme vzťah za a-off. Môj trojročný búrlivý pokus zostať (alebo odísť) mesto, ktoré ma neurobilo nič iné ako milovať, bol únavný, ale samozrejme vzrušujúci. Z tohto dôvodu je pre mňa niečo, kto sa narodil a vyrastal v Dubaji, pre mňa niečo úžasné.

Foto: Krista CC BY 2.0

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Kompletný sprievodca vecami, ktoré treba robiť v Dubaji

7 nekonvenčných miest na vyskúšanie v Dubaji, Spojené arabské emiráty

7 Romantické veci, ktoré môžete robiť v Dubaji, SAE pre svadobné cesty

Päť najlepších dôvodov, prečo by ste sa mali pozrieť na Dubaj, Spojené arabské emiráty

Hlboký potápanie Dubaj – Vyzvite sa najhlbším bazénom na svete

“Nikdy na teba nezabudnem,” povedala som Lara, keď sme bicykli bok po boku pozdĺž cesty Jumeirah. Moje prekvapenie nebolo možné skryť z mojej tváre, keď hovorila o tom, že žije v meste s celú svoju rodinu, bez akýchkoľvek plánov presťahovania sa do inej krajiny.

Čo ju núti pobyt, spýtal som sa. “Pretože nie je dôvod, aby som odišiel.”

“Ani horúce počasie?” Sondoval som ešte viac. “Nie,” odpovedala a usmiala sa najjednoduchší a najsmeje najviac uspokojivý úsmev, aký som videl na tvári niekoho.

Obsah

1. zastávka: Zmesi džúsov
2. zastávka: soľ
3. zastávka: Seaview Resto
4. zastávka: Turath al-Mandi

1. zastávka: Zmesi džúsov

Bolo to prinajmenšom bummer, že sme zmeškali jednu zastávku z dôvodu nepredvídaných okolností, ale pre skupinu bolo veľmi premyslené objednať si ďalší nápoj, aby som stále mohol vyskúšať, čo mali.

Prvou zastávkou prehliadky bola Blends Juice Bar, obchod s občerstvením v blízkosti parku UMM Suqeim. Dostal som „arabskú klasiku“ – niečo mi hovorilo, že v tejto zmesi musia byť niekde v tejto zmesi dátumy a chlapec mal pravdu. Aký lepší spôsob, ako začať prehliadku jedla v Dubaji, ako tým, že si na svoje dobre milované ovocie dáme pozornosť, však?

Vidíte, za pár rokov, keď som žil v Dubaji, som sa nikdy nepáčil dátumom. Tento nápoj však bol menič hry. Zmiešaný s mandľovými, mliečnymi a nízkotučnými jogurtmi, Date Drink sa mi určite dostal na cestu. Malo to správne množstvo sladkosti, že už nie je potrebný ďalší cukor.

2. zastávka: soľ

Prešli sme na druhú zastávku turné. Nachádza sa pozdĺž piesočnatých brehov pláže Kite Beach, „Salt“ spôsobil tento rok dosť rozruch v sociálnych médiách s vydaním tajomného hashtag #Findsalt. Tento koncept bol duchovným dieťaťom dvoch Emiratis, ktorí hľadali nový kulinársky zážitok v Dubaji.

Z účtu Salt Kite Beach Facebook

Na tejto zastávke nám boli podávané „háčik“ – posúvače hovädzieho mäsa Wagyu boli vyrobené kompletne so začlenením roztaveného syra, jalapenosu a šalátu, z ktorých všetky sú zastrčené do buchty z mäkkých maslových maslov.

Z účtu Salt Kite Beach Facebook

O pár by sme sa posunuli vpred do ďalšieho cieľa.

Keď sme šliapali do inej reštaurácie, na chvíľu sme sa zastavili, aby sme sa zapojili do neďalekej komunity rybárov v Dubaji. Výhľad bol úplne neskutočný; Trápkové budovy Nového Dubaja slúžia ako priemyselné zázemie pre malebné rybárske lode starého mesta.

Foto: Fredrik Öhlander na Unsplash

V vodách rybári zakotvili svoje lode a signalizovali koniec dňa úrody. Pozdĺž chodníkov niekoľko chlapcov spočívalo uprostred davu rybárskych sietí, keď sledovali sprievodcu šiť novú sieť z cievky zelenej nite. Na opačnej suchej krajine hostia sedeli Al Fresco v reštaurácii, ktorá sa nachádza priamo v strede rušného prístavu. Možno náš ďalší cieľ?

3. zastávka: Seaview Resto

S výhľadom na Jumeirah dok Keď idete do reštaurácie, vidíte nejaké miestne ryby a iné morské plody položené na ľadovej posteli, pripravené na výber (a zavolajte vám podľa mena!) skúsiť.

Niektoré príjemné príbehy neskôr, náš server prišiel s tanierom aromatickej dobroty. Jash bol na grilovaní na drevenom uhlí a podával sa s sviežou zmesou paradajok, sladkého korenia, cibule, cesnaku a petržlenu. „Navláčaný“ cesnakový sezamový chlieb dobre sprevádzal jedlo.

Príležitostný vánok a celý žalúdok nás takmer na chvíľu zostali a ležali, ale čakalo sa viac dobrodružstiev s jedlom, takže sme išli.

4. zastávka: Turath al-Mandi

Ďalšia zastávka bola pre mňa nádherným prekvapením. V čase, keď som pravidelne navštevoval cestu Jumeirah, vždy som prešiel okolo reštaurácie Turath Al-Mandi. Aby som bol úprimný, bolo to jedno z miest, do ktorých sa nevidím vkročiť, pretože tento koncept sa mi zdal príliš neznámy. Dnes som bol vďačný, že som to urobil.

Mary a Lara hovorili vysoko o mieste, jedle a kultúre, ktoré sa prelínajú. Ako sestry, ktoré vyrastali vystavené bohatým arabským rodinným tradíciám, môže byť táto zastávka len jedna blízko ich srdca.

Vytvorili sme kruh a sedeli sme na kobercovej podlahe. Jedlo pre túto zastávku bolo kuracie a jahňacie mandi. Mäso sa pomaly varilo v tradíciinull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *