10 návrhov, ako sa úspešne usilovať v Ázii

Mnoho cestujúcich z celého sveta si vyberie Áziu ako svoj cieľ kvôli 2 hlavným veciam; Po prvé, bohatá kultúra je absolútne oslobodzujúca; Po druhé, životné náklady sú lacnejšie ako v mnohých západných krajinách. Ak ste vybavení skvelými schopnosťami pre súpravy, nie je neočakávané, že by ste nosili veľa miestnych predmetov a pochúťok – a pravdepodobne platíte za ďalší príspevok na batožinu, keď odchádzate z krajiny, aby ste sa vrátili domov! Nie všetci ľudia však vedia, ako sa snažiť. Niektorí sú hanbliví, zatiaľ čo iní si myslia, že je neslušné, aby sa spojili s miestnymi predajcami. Nesprávne! Dovoľte mi objasniť, že nie je neslušné vypracovať lepšiu cenu, pokiaľ poznáte svoje hranice. Ak ste naozaj dobrí, môžete dokonca skončiť ako priatelia s predajcami.

Dve opice cestujú – ako sa v Ázii

Ak si myslíte, že vaše zručnosti v oblasti Haggling by dostali v cestovnej škole „F“, potom by tento príspevok mohol byť len váš lístok! Som Ázijský a musím povedať; Haggling je hlboko zakorenený v našom systéme. Vychádza prirodzene zakaždým, keď idem nakupovať. Spomenul som si na čas, keď som išiel do Vietnamu a hostiteľ z USA nechcel opustiť svoju stranu, keď sme išli na trh. Videla, ako som sa poháňala (spolu s indickým delegátom) a bola celkom ohromená! A pretože chcela zachrániť pár dolárov, stali sme sa jej vyjednávačom. počítaj so mnou; Môžete to tiež urobiť. Tu je mojich desiatich najlepších návrhov na požiar o tom, ako sa môžete úspešne v Ázii úspešne vyhýbať.

Medzitým si môžete prečítať omnoho viac hlupákových návrhov o tom, ako sa môžete na dovolenke v rôznych častiach sveta stretávať, spolu s fantastickými sprievodcami a zábavnými infografikami od DealChecker.

Obsah

1. Buďte si istí
2. Urobte trochu výskumu „trhu“
3. Nadviazať spojenie
4. Hovorte ich jazykom
5. Baviť ich
6. Nenechajte sa naštvať
7. Prineste si obrovskú nákupnú tašku
8. Pripravte menšie účty
9. Vyberte si dobrý obchod
10. Formálne ukončite transakcie, ktoré ste na Pintereste? Pripínajte tieto!

1. Buďte si istí

Vlastne som dostal tento návrh od sólového blogerky na cestovanie žien, ktorý sa stane Britmi. Tri mesiace chodila okolo Vietnamu na skútre a nanešťastie sa jej jazda pokazila. Miestni obyvatelia jej išli pomôcť, a keď sa dostala do obchodu, aby získala náhradnú časť, vedela, že predajca sa snaží predložiť predmet. S istotou sa usmiala, vyzerala inteligentne a urobila zjavné gesto, ktoré nesúhlasila s cenou. Predajca to znížil! Vidíte, fungovalo to!

Miestni predajcovia môžu povedať z vášho reči tela, ak ste inteligentný alebo nie. Ak ste, nevyužívajú váš stav „bez vedomia“ a môžete ľahko rokovať.

2. Urobte trochu výskumu „trhu“

Dve opice cestujú – ako sa v Ázii

To dáva veľký zmysel, však? Ako sa môžete usilovať, ak v prvom rade nepoznáte cenu? Predtým, ako pôjdete na trh, skúste skontrolovať a urobiť trochu prieskumu online. Som si istý, že chcete získať miestne remeslá alebo pochúťky. Ak je to tak, veľa cestujúcich už zdieľalo svoje skúsenosti a ceny za ne. Vytvorte tieto online zdroje ako svoj sprievodca. Ale ak nemáte čas na kontrolu krížov, začnite s zľavou 50 – 75% zľava zverejnenú cenu. To je ideálny referenčný bod, keď ste v Ázii.

3. Nadviazať spojenie

Používajte svoje oči! Ak s vami niekto dá priamy očný kontakt, našli ste svoj počiatočný cieľ. Keď sa to už stane, je čas ukázať svojim perleťovým bielym! Verte tomu alebo nie, váš úsmev vám môže vziať míle. V takom prípade to môže byť váš lístok na získanie najnižšej ceny.

4. Hovorte ich jazykom

A aký je ďalší spôsob, ako mať okamžité spojenie? Naučte sa niekoľko základných fráz pomocou miestneho jazyka. Napríklad sa môžete dozvedieť o pozdravoch. Alebo možno môžete preložiť ľahké frázy ako „Môžete mi dať zľavu?“, „Môžete znížiť cenu?“ Atď.

5. Baviť ich

Miestni obyvatelia to milujú, keď robíme prehnané gestá. Je to pre nich nesmierne zábavné! Premiestnite si ruky, mávnuté, urobte nejaké nadšené tváre, keď budete počuť, že cena sa znižuje. Je pravdepodobné, že vás za to budú milovať a poskytnú vám najlepšiu sadzbu.

6. Nenechajte sa naštvať

Tu je dohoda, v niektorých ázijských krajinách môžu byť ľudia trochu dojemní. Mal som skúsenosti s tým, že by vás predajcovia doslova dostali, aby ste sa mohli nahliadnuť do svojich obchodov. Ak sa to stane, zostaňte v pokoji. To je normálne. Ak vás naštve alebo na nich kričíte, potom veľa šťastia nájdete akýkoľvek dobrý obchod!

7. Prineste si obrovskú nákupnú tašku

Dve opice cestujú – ako sa v Ázii

To je niečo, čo vždy robím. Ak vás vidia, že nosíte veľkú nákupnú tašku, môžete vytvoriť dojem, že si kúpite veľa vecí. Z tohto dôvodu by vás rôzni predajcovia chceli pozvať a boli by pripravení znížiť ceny, aby ste si mohli kúpiť hromadné. Táto technika sa prakticky vždy zaoberala mojimi dobrodružstvami.

8. Pripravte menšie účty

Dve opice cestujú – ako sa v Ázii

Ak tynull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *